Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a reális bérigény egy...

Mennyi a reális bérigény egy pályakezdő programozónak?

Figyelt kérdés
Programtervező informatikus BSc-vel, megyeszékhelyen, nem Budapesten.

ma 17:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
73%

#6

Tekintve, hogy ma már full remote munkák vannak egy csomó helyen, így teljesen mindegy, hogy hol él valaki. Van kollégám, aki kb. havonta egyszer megy be a bp-i irodába, mert Békés megyében él.


A full remote munkák létezése pedig önmagában felnyomta a fizukat, mert dolgozhatsz bárhonnan, így több lehetőséged van. Ennek megfelelően normális körülmények között nem lenne elrugaszkodott egy 800k sem.

Viszont a piac telített, ezért nem találnak munkát az emberek.


#8

A bérigénynek a te igényedet kell tükröznie. Ha neked a 600k jó, akkor annyit mondj, ha neked az 500k is jó, akkor annyit.

Ha túl sokat mondasz, akkor max azt mondják, hogy ők annyit nem adnak. Nekem pl. első munkahelyemen még magasabbat is adtak, mint amennyit kértem volna, így nem is kellett alkudoznom.

ma 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
br 650-700 szerintem reális lehet full kezdőként
ma 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező IT bérekről főleg gyakorin nem fogsz pontos választ kapni főleg ha az irányzatot se tudja az ember.


Először is aki 3-4+ éve pályán van az se biztos hogy tisztában van a bérekkel, főleg ha X éve nem váltott munkahelyet, ilyenkor a saját fizetésük is jóval a piac alatt van és azzal hasonlítják az összes többit. Pl mikor én kezdtem akkor kb 20% al több pénzt kaptam mint egy ismerősöm akinek már volt akkor 2 év teljes állású tapasztalata.

Aztán:

- Vannak KKVk amik a beledet kidolgoztatja, cserébe piac alatt fizet bőven.

- Megyeszékhely Sopron, Szeged meg Miskolc is, a lokális munkaerőpiac erősen változik, persze vannak remote munkák, de sok esetben inkább senior fejlesztők kapják meg az ilyen lehetőségeket.

- Persze ott a másik oldal is, hogy valaki top cégbe kerül meg és megkaphat akár 900ks bért is.

ma 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!