Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Túlfizetés lehetséges ? Ausztria.

Túlfizetés lehetséges ? Ausztria.

Figyelt kérdés

“Havi 1910 euró kezdő fizetést kínálunk (teljes munkaidőben), végzettségtől és gyakorlattól függően. Túlfizetés lehetséges.”

Tudom tudom sokaknak ez nagyon kevés. Kb a2 szint alján lehetek ,otthon elvégeztem a felszolgalot és van érettségim. Reggelizteto pincér kent van 5honap tapasztalatom +otthon dolgoztam több évet pultoskent. 1 hete vagyok itt ,de nagyon nehezen találnak embert ,mert a hétvége nagyok úszós. Én meg nem tudom elvalljam-e.Kaja van ami nagyon jó. Csapat kicsit érdekes . Mennyire lehetne megegyezni hogy többet adjanak ? Borravaló + 60.000kb.Vagy ez így az elején meg nem jogos max pár hónap ott dolgozás után?



okt. 21. 07:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Tanulj meg először rendesen németül illetve dolgozzál szorgalmassan, egy év múlva újra tárgyalhatod a fizetést. Még próbaidős vagy gondolom, azért egy hét munka után emelést kérni elég pofátlanság, könnyen lehet, hogy ezért megválnak tőled.
okt. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én Németországba is 5 év után 1600 a nettóm
okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

"Mennyire lehetne megegyezni hogy többet adjanak?"


Ezt lehetetlen előre, pláne látatlanban megmondani. Vagy meg lehet egyezni, vagy nem. Az emberek is sok félék. Van, aki hajlamosabb a tárgyalásra, van aki kevésbé. Abban is nagy a szórás, hogy ki mennyire csinálja jól - és ez rád is igaz.

Nagyon máshogy hangzik, ha azt mondod, hogy te többet kérsz, különben menjenek a fenébe, mint ha azt mondod, hogy nyitott vagy a tárgyalásra, hogy több pénzért többet is dolgozz.


Ha megpróbálsz többet kialkudni magadnak, akkor vagy sikerül, vagy nem. Ha meg sem próbálod, akkor biztosan nem fog sikerülni.


"egy év múlva újra tárgyalhatod a fizetést [...] egy hét munka után emelést kérni elég pofátlanság"


Ez is lehet egy olvasata a helyzetnek. Esélyes, hogy a munkáltató inkább innen is közelíti meg, főleg ha nem sikerül a saját álláspontodat jól előadni.


Másrészt viszont látatlanban állapodtatok meg, akkor még csak elméletben ismerted a munka körülményeket és feltételeket. Azóta meg tapasztalatokat szereztél, megismerted, milyen is a valóságban.

Minél nagyobb eltérés van az előzetesen megbeszéltek és a gyakorlatban tapasztaltak között, annál inkább van alapod módosítást kérni. Főleg, ha jól érvelni is tudsz mellette, hogy miért is járna neked több pénz és miért érdemes azt a munkáltatónak megadnia.


Az sem feltétlenül igaz, hogy hónapokig/évekig nem kérhetsz emelést. A próbaidő alatt éppen hogy jobb esélyed is lehet újratárgyalni a feltételeket, mert még semmi sincs lefixálva. Ha nem tudtok megállapodni, akkor bármikor fel lehet mondani a megállapodást. Ha már vége a próbaidőnek és elfogadtad, hogy ennyi a munkabér, utána sokkal nehezebb lehet tárgyalni az emelésről, hiszen eddig ennyiért csináltad, miért változtatnának rajta?


A próbaidő pont arról szól, hogy megismerjétek egymást a munkáltatóval, kitapasztaljátok, hogy mi hogyan működik, mennyire feleltek meg egymásnak. Sok helyen eleve úgy állapodnak meg, hogy a próbaidő után alapból emelkedik a bér. Vagy hogy a próbaidő után újratárgyalják a tartós munkaviszony feltételeit - így a bért is.


A munkafeltételek és a bér is tárgyalás eredményeként alakulnak ki. A munkaadó a saját érdekeit nézi és azokat próbálja érvényesíteni. Te, mint munkavállaló meg a saját érdekeidet nézed és azokat próbálod érvényesíteni. A megállapodás pedig ott születik a két álláspont között, amiben sikerül megállapodnotok, hogy ennyit enged a saját érdekeiből mindkét fél a közös megegyezés érdekében.

Minél inkább nyeregben érzi magát az egyik fél, annál inkább felé billenhet a tárgyalás mérlege. Például, ha te úgy érzed, hogy ők nehezen találnak helyetted mást, akkor az javíthatja az alku pozíciódat. Viszont, ha ők érzékenyebbek a kiadásokra, mint arra, hogy van-e emberük, akkor lehet, hogy nem fogja őket befolyásolni. Sajnos sok cég inkább ragaszkodik az olcsóbb munkaerőhöz akkor is, ha több kiesést okoz a munkaerő hiány, mint amennyibe a béremelés kerülne.


"könnyen lehet, hogy ezért megválnak tőled"


Valóban könnyen lehet. Még akkor is, ha ez esetleg nem egy bölcs döntés a részükről. Hiszen mint írod, nem nagyon találnak mást. Ettől még könnyen lehet, hogy beleállnak, hogy inkább nekik legyen igazuk, minthogy megoldják a munkaerő problémájukat.


Ha bevállalod a bértárgyalást, akkor nyilván azzal is érdemes számolnod, hogy ha nem jön be a próbálkozásod, akkor lehet, hogy ennyi volt. Mérlegeld azt is, hogy megéri-e, de azért ne rettegj tőle, hogy emiatt ne merd megpróbálni.

Azt is érdemes mérlegelni, hogy ha velük nem tudsz megállapodni, akkor máshol mennyi idő alatt és mennyivel kedvezőbb feltételek mellett találnál másik munkát.


Minél diplomatikusabban, okosabban érvelve és tárgyalva tudod csinálni, annál kevésbé fenyeget, hogy nemet mondanak, vagy még ki is rúgnak.


Általában az egy elég jó bértárgyalási megközelítés szokott lenni, ha te is hajlandó vagy többet vállalni (munkaidőben, felelősségben, feladatkörökben, egyéb a munkáltató számára hozzáadott értéknek számító dolgokban), cserébe azért, hogy több pénzt kapj. Így válik igazán tárgyalássá és nem csak követelőzéssé.

Ha ugyanazért a munkáért akarsz több pénzt kapni, amit már olcsóbban is elvégzel, arra általában könnyebb nemet mondani, mint igent.

okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!