Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemi tanárként/kutatóként...

Egyetemi tanárként/kutatóként jól lehet keresni?

Figyelt kérdés

Sokan vannak, akik elérnek egy magas szintre a karrierjükben, pl. főosztályvezető, senior data scientist, aztán otthagyják és eljönnek az egyetemre tanítani.


Az akadémiai pálya számomra is vonzó, én is dédelgetek olyan vágyakat, hogy ledoktorálnék és az egyetemen maradnék.



ma 16:17
 1/6 anonim válasza:
63%
Hogyne, a tanárok mind arról híresek, hogy iszonyú sokat keresnek.
ma 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazából akik most tanítottak az egyetemen, nekik nem csak ez az egy állásuk volt. Volt mellette vagy vállalkozásuk vagy főállásúk is. Nyilván rugalmas munkarendben, hogy mellette engedik őket tanítani is. Sőt olyan tanárom is volt aki 2 egyetemen is tanított. Szóval erre nem alapoznék, hogy ebből az egy fizuból kényelmesen meg lehetne élni, ahogy a fent írtak is mutatják.
ma 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 IgaziÚriember ***** válasza:
42%
Az nagyon ritka, hogy valaki csak és kizárólag az egyetemi oktatással foglalkozzon, aki eljut olyan szintre (esetleg a selejt büfészakokon fordul elő). Akik ilyen területen tevékenykednek azoknak általában a munkájuk egyben a hivatásuk / hobbijuk is és mellette számtalan egyéb tevékenységet csinálnak pl: kutatnak, kutatási projekteket vezetnek, szakértők bizonyos tudámonyos lapokban, esetleg bedolgoznak azon a területen cégekhez amiknek a szakértői vagy vállalkoznak.
ma 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A napokban volt hasonló kérdés...

Ha ledoktorálsz, egy egyetemen tanársegéd, legfeljebb adjunktus leszel. A fizetésed kb nettó 300.000Ft körül lesz. Mire "egyetemi tanár" címed lesz, valóban emelkedik a fizetés, de leszel legalább 60 éves.

Én nem szeretek tanítani, soha nem készültem erre, csak helyben ez van (műszaki kar), mert ipar nagyon nincs a környékünkön. Az embereket kb lasszóval fogják, mert nem túl népszerű a pálya. Jelenleg egy középiskolai tanár sokkal jobban kereshet, mint egyetemen egy adjunktus.

ma 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Engem sem a tanítás vonz, hanem a tudományos pálya, elismert tudós akarok lenni. Pedagógus pl középiskolában semmiképp sem lennék.
ma 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ez a célod akkor hajrá. Megélni nyilván meg lehet belőle. Jól keresni nehezen. Nem is csak az a gond hogy nagyon rossz lenne a fizu, hanem hogy ugyanazzal a tudással a versenyszférában simán megkapod 2-3szorosát.
ma 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!