Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen tudományos területen...

Milyen tudományos területen kiemelkedő afrika, illetve a Dél-afrikai Köztársaság? Lehet e, érdemes e ott tudósként, kutatóként, egyetemi tanárként karriert csinálni?

Figyelt kérdés

Persze azzal tisztában vagyok, hogy jelenleag az afrikai egyetemek nem említhetőek egylapon egy amerikai, angol, svájci, vagy szinhapúri csúcs egyetemmel... Azt hallottam viszont, hogy a Cairoi egyetemek ma már körülbelül egy ELTE szintjén vannak...


A Dél-afrikai Köztársaságban pedig ott van Witwatersrandi és a Fokvárosi Egyetem.


Ezek elvileg már jelentősen jobbak mint bármelyik magyar egytem, de némelyik francia, vagy svéd egyetemmel is felveszik a versenyt... Utóbbíról például azt írják, hogy a Stockholmi Egyetemmel egyenlő.


De melyek azok a kutatási területek melyekben relative jeleskednek?


2019. jún. 20. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
40%

Fehérként én nem mennék oda az biztos.

Már ha meg szeretnéd tapasztalni a feketék rasszizmusát.

2019. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

--Ethnobotanika,

--gyógynövénykutatás,

--conservation biology (természetvédelmi biológia),

--alkalmazott ökológia

--szociológiai kutatások

--agrártudományok

--környezettudományok (talajtan, mikroklimatológia)

--botanika, zoológia


Ezekben tudom, hogy jók a dél-afrikaiak.

2019. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!