Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik egyáltalán olyan gyár...

Létezik egyáltalán olyan gyár Magyarországon, ahol nem kell túlórázni?

Figyelt kérdés
Vagy ez vár mindenkire, aki gyári, betanított munkát vállal? Jellemzően 3 vagy 4 műszak, gyakori túlórával. Magánéletre, programokra minimális az esély emellett. De tudom, hogy az országban sokan kényszerülnek gyári munkára, és a legtöbben nem azért, mert csak 8 általánosuk van, hanem mert vidéken alig van munkahely és még ez is jobb, mint a közmunka vagy a minimálbér, hiszen a pótlékokkal együtt a nettó 350-400 ezer Ft-ot így meg lehet keresni, ami itthon már relatíve jó fizetésnek számít.

okt. 3. 17:36
1 2
 1/11 Cameroon ***** válasza:
100%
Én a lukácsházi schott ban vagyok 4 műszakban és nem kötelező a túlóra persze ha bemész azt jól fizetik.én szeretem .
okt. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 IgaziÚriember ***** válasza:
42%

"De tudom, hogy az országban sokan kényszerülnek gyári munkára, és a legtöbben nem azért, mert csak 8 általánosuk van, hanem mert vidéken alig van munkahely..."


Ez a kifogás része a dolgoknak. Sokan azért kényszerülnek oda, mert lusta, életképtelen, rugalmatlan egyének akik egy lépést nem tesznek meg a saját jólétük érdekében (pl: piacképes szakma kitanulása, vállalkozás stb...) helyette csak siránkoznak, hogy jajj de szar az élet és mennek robotolni 3 műszakban.

okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
igen, ez vár rájuk. Tanulatlan emberből végtelen mennyiség áll a gyár rendelkezésére. Képesek egymást fúrni a sz@r munkájuk megtartásáért cserébe.
okt. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2


Pedig elhiheted, hogy így van. Sokan szakmával a kezükben mennek gyárakba dolgozni, pont azért, mert minimálbérre vannak bejelentve, vagy ha mégsem, akkor is kevesebbet keresnének, mintha elmenne inkább 3-4 műszakba dolgozni, több pénzért.


Ez a jelen Magyarországa, én a saját példámból beszélek, szintén gyári melós vagyok.

okt. 3. 17:56
 5/11 Cameroon ***** válasza:
84%
Bocsánat én gyógyszertárban dolgoztam de gyárban sokkal szabadabb vagyok és még többet is keresek .sokan óckodnak a gyártól pedig nem kellene
okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan erről beszélek én is. El lehet menni eladónak bármilyen üzletbe, gyógyszertárba, pékségbe, de nettó 300 ezernél nem igen fog senki sem többet keresni. (Aldi, Lidl talán egyedül a kivétel)
okt. 3. 18:03
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a kórházban többen jöttek gyárból. Itt ugyan már nem gyári munkás és fehér ruhát hord, de többen mondták, hogy a gyárban tulajdonképpen jobb volt.

Itt lesz belőlük az alján levő segédápoló, betegszállító, érettségivel irodai dolgozó, akiknek a feljebb lévő mindent próbál a nyakába sózni, munka, felelősség, túlóra, a vezetőség pedig nem is az, hogy letojná mit csinálsz, hanem még ad 25 feladatot ami az övé lenne, de csináld csak meg. Ha nem tudod, akkor is, keress valakit, aki megmutatja. A gyárban a plusz feladatért legalább fizetnek és amit nem tudsz, azt nem bízzák rád. Meg mondjuk adnak jutalmat karácsonykor, itt régebben kaptunk szaloncukrot, tavaly azt se.

okt. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
#4 magukra vethetnek, ha nem értik egy vállalkozás működését még alap szinten se.
okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Ahol barátnőm dolgozik, ott 1 műszak van, folyamatos leépítés illetve jön a 4 napozás, mert nincs munka. Ez jobb?
okt. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
"helyette csak siránkoznak, hogy jajj de szar az élet és mennek robotolni 3 műszakban." ÉS akkor már nem jár nekik annyi pénz hogy megéljenek? VAgy azt gondolod jótékonyságból güriznek?
okt. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!