Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúgás milyen módon történhet...

Kirúgás milyen módon történhet a történetem alapján?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


picit hosszú lesz, előre is elnézést.


Szóval, fél éve dolgozok egy cégnél, anno amit küldtek hivatalos ajánlatot, abba bele volt írva, szó szerint: a 3 hónapos próbaidő után bérátértékelés lesz és a hozzáállásomtól és a beilleszkedésemtől függően jelentősen megemelhetik, de akár nem is a béremet.

Direkt, hogy a próbaidőm felénél elmentem beszélgetni a főnökömmel, ő mennyire van a munkámmal megelégedve és biztosított róla, hogy megkapom a fizuemelést. Eljött a próbaidő vége, sajnálatos módon 1,5 héttel előtte lebetegedtem és táppénzem voltam 1,5 hétig. Majd, mikor visszatértem munkába azt mondtaa főnököm, hogy mit akarok fizuemelést ha ki voltam írva 1,5 hétig és amúgy sem fejeztük be a tréning tervemet. De, mondta, hogy amint befejezzük hivatalosan, megkapom a fizuemelést. Eltelt kb 2-3 hét, befejeztük, azt mondta majd beszél a HR menedzserrel. Megint eltelt 2-3 hét, ismét felhoztama témát, akkor azt mondta menjek be leálláskor nyáron és akkor megbeszéljük. Bementem 2 nap is, mivel nem volt szabim, felhoztam isméta témát, akkor azt mondta, ha letelik a 2 hét leállás, azonnal beszél az igazgatóval és megkapom a fizuemelést. Letelt a 2 hét leállás ismét felhoztam a témát, akkor azt mondta, a hónap végéig nem lesz a HR manager, majd vele megbeszéli. (ekkor már kb 2-3 hónapja tologatta) Majd pénteken ismét felhoztam a témát és azt mondta, mivel 5 napot táppénzem voltam anyukám betegsége miatt, ellátásra szorult és ezt akkor is közöltem, úgy döntött, hogy nem kapok fizetésemelést.

Én annyira felhúztam magamat, hogy gondotlam egyet és 14:30kor eljöttem melóból, úgy hoyg elfelejtettem kicsekkolni, viszont nyilvána kapunk ütettem kártyát, hisz az nélkül nemtudtam volna kijönnia cégtől. 16:00 körül hívott a főnököm, nem vettem neki a telefont, de rögtön visszamentem. A kapuban 3-an engem vártak, főnököm + igazgató + biztonsági őr. Főnököm elkezdett velem cirkuszolni, hogy hogy képzelem, hogy csak úgy elmegyek, rendőrökkel akartak engem kerestetni, bert nem csekkoltam ki és ha bármi bajom esik, akkor a főnökömet veszik elő, ami nonszensz hisz a kapun kiléptem a vállalat területéről. Nah mindegy, biztonsági őr úgy beszélt velem mint valami keresett bűnözővel, felkísért a cuccaimért, az igazgató pedig mondta, hogy hétfőn dumálunk, hogy hogy zárjuk le ezt az egészet, vagyis kiraknak.

Kérdésem: szerintetek van esély a közös megegyezésre, vagy rendkívüli felmondást kapok, mivela nemcsekkolás miatt lehet megállná a helyét? Közös megegyezés azért lenne jobb, mert ott legalább még 1 havi bért lehet felkínálnának. Szerintetek?



tegnap 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem lesz itt egyezkedés, nem lépünk csak úgy le melóból, kiraknak, mint macskát szarni. :)
tegnap 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

"Közös megegyezés azért lenne jobb, mert ott legalább még 1 havi bért lehet felkínálnának. Szerintetek?"


Màr miért kínàlnànak főleg ezek után? Valamit nagyon benézel.

tegnap 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Nincs itt miről "közösmegegyezni", ezt bizony elcseszted.
tegnap 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen pozíció, milyen zsetonnal vettek fel és mit jelentett volna a jelentős bérátértékelés?
tegnap 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es: Beszerző / Buyer pozíció, Bruttó 1550 euroval vettek fel (szlovákia), nemtudom mit jelentett volna, mivel nem volt számszerűsítve.
tegnap 21:52
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Megsértetted a szabályzatot, ezek után könnyen ki tudnak rakni, hisz megvan az indok.
tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"4-es: Beszerző / Buyer pozíció, Bruttó 1550 euroval vettek fel (szlovákia), nemtudom mit jelentett volna, mivel nem volt számszerűsítve."



Az baj.


Én már megtanultam, hogy nem megyek bele ilyenekbe, hogyha jókutya leszel xy ideig évig, hónapig, akkor majd esetleg talán stb. felállásba.


Nálad is 15x eltologatták, alapból nagyon zavaró.


Szerintem a szerződésbe le kell pontosítani az összes ilyen dolgot.

tegnap 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A szlovák munkajogot nem ismerem, de idehaza ez biztosan nem lenne elegendő ok az azonnali felmondásra.


Ebből a kócerájból viszont sokkal hamarabb eljöttem volna a helyedben, undorító a hozzáállásuk a munkavállalóikhoz.

tegnap 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as: az irónia az benne, hogy még ezelőtt a dolog előtt elhatároztam, hogy hétfőn felmondok. :D
tegnap 22:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképpen jól jártál, sok sikert a következőhöz!
tegnap 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!