Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány évig létezhet még a...

Hány évig létezhet még a fordító/tolmács szakma?

Figyelt kérdés
Múltkor lefénykéztem telefonnal egy dokumentumot, a google 1-2 szót kivéve hibátlanul lefordította a fél oldalnyi szöveget. Mennyi ideje lehet még az élő emberes fordításnak?

ma 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
remélem minél kevesebb
ma 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
elég sok, hisz a világon élők több mint fele nem rendelkezik internet kapcsolattal.
ma 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
gondolom amúgy a benszülőtt indiánok jártak tolmácshoz
ma 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most még nincs internet, de szerintem ebben is óriási változások lesznek pár éven belül.
ma 14:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam, hogy még létezik tolmács vagy fordító. Kb annyi értelmét látom, mintha valaki gyors- és gépíró tanfolyamra menne napjainkban.
ma 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Nem fognak megszűnni, istenítik az AI-t, de hatalmas baromságokat tud csinálni, és fog is, még mindig.
ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

Még pár év, kb. 5 max 10.


De amilyen sebességgel fejlesztik az AI-t, lehet sokkal kevesebb is az idő, hogy teljesen kikopjon az igény a manuális tolmácsokra.

ma 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Deepl-el forditok mar lassan egy eve. Tokeletsen bevalt eddig. Amugy meg szerintem a vegtelensegig letezni fog, esetleg atalakul. A fordito ceg is rakuldi a deeplt atforditja, atolvassak es adnak ra egy pecsetet hogy oke
ma 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elég sokáig:) nem azért kellenek ezek hogy pontosak legyenek a fordítások:)
ma 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!