Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahely váltás, csalódás?

Munkahely váltás, csalódás?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb cégnél dolgoztam egyetem mellett gyakornokként, majd ott maradtam főállásban is, nagyon szerettem, nagyon jófej vezetők voltak.

Egyik haverom telebeszélte a fejem, hogy egy big4 céget is ki kell próbálni még a pálya elején mert az milyen menő meg jól mutat a CV-ben. Hagytam hogy rábeszéljen de nagyon megbántam :/

Jelentkezgettem is és viszonylag hamar és könnyen fel is vettek. Még próbaidőn vagyok, de borzasztóan utálom. Sok túlóra, lekezelő viselkedés, mérhetetlen stressz, stb stb. nem szeretném részletezni de konkrétan depressziós lettem azt érzem, a barátnőm is megjegyezte (nemrég költöztünk össze). Még a próbaidőmet töltöm, nemsokára lejár. Arra gondoltam, hogy menekülőre fogom amíg még nem jár le a próbaidő és visszamegyek a céghez,ahonnan eljöttem.

Mennyire kellemetlen ez a szituáció? :/ Elég sok időt töltöttek már a "betanítással", munkák átadásával.. Kicsit szemétségnek érzem a részemről ezek után, de azt sem szeretném hogy itt maradjak és teljesen kikészüljek.

Az előző hely visszavenne, már ezt is megérdeklődtem közben kétségbeesésemben.

Mit tennétek? Illetve hogyan lehet ezt a "legkedvesebben és legkorrektebben" közölni hogy ne legyen belőle konfliktus? :/

Nem nagyon fejeztem eddig ki bent hogy nem tetszik vagy hogy kivagyok, így nem is sejtik szerintem.



tegnap 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

semennyire és nem menekülő, hanem üzlet. Ha az egyik üzleti félnek nem felelnek meg a feltételek, akkor az üzlet meghiúsul.


Ők semmit nem fognak érezni, ha leépítés miatt ki kell hogy rúgjanak.

tegnap 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Még viszonylag fiatal vagyok (20as évek közepe) és nem nagyon volt hasonló tapasztalatom,illetve nem szeretem a konfliktushelyzeteket, ezért tartok tőle.
tegnap 22:01
 3/4 xswerdy ***** válasza:
a próbaidő alatt bármelyik fél azonnali hatállyal felmondhatja a munkaszerződést. Tehát ma szólsz, hogy holnap már nem mész. Nem fognak megsértődni, láttak már sok ilyet. De az lehet, hogy egy időre fekete listára tesznek, és ha egyszer mégis visszajönnél, ők nem várnának olyan lelkesen, mint az előző cég.
tegnap 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Felemeled a telefont és felhívod a jelenlegi főnököd, hogy nem jött be a munka és holnaptól nem mész be dolgozni. Nem kell nagyon magyarázkodni, próbaidő alatt nem kell indokolnod a távozásod okát.


Ilyenkor tedd félre az érzelmeidet, mindenki a saját maga javát nézi és az alapján dönt. Nem érdekelné a munkáltatót sem, ha elkéne küldenie, rezzenéstelen arccal megtenné. Azt tedd ami neked jó!

tegnap 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!