Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Autószerelő végzettséggel mit...

Autószerelő végzettséggel mit lehet kezdeni, milyen mukakörök betöltésére lehet alkalmas, akár félig irodai félig nem?

Figyelt kérdés

Műhely nyitáshoz kell 5 év gyakorlat, aztán mestervizsga.

Elég esélytelennek látom, főleg úgy, hogy lassan már csak villanyautók közlekednek. Amihez pedig nem elég az autószerelői végzettség és sokkal drágább műhelyberendezés kell, mint a sima belsőégésű autókhoz. (szigetelt szerszámok, védőfelszerelés stb.)


ma 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az autószerelő az autószerelő.


Mittomén el mehetsz autóalkatrész raktárba raktárosnak, esetleg autószalonba valami telefonos diszpécser munkára, ha van érettségid, de nyilván ott egyből az merül fel hogy miért nem autószerelő akarsz lenni, nem értesz hozzá?


Nem kell egyből műhely nyitással kezdeni, elmész alkalmazottként tanulod a szakmát gyűjtesz pénzt aztán nyitsz saját műhelyt ha akarsz.


" lassan már csak villanyautók közlekednek"


ne röhögtess már.


A magyar átlagember csóró, nincs annak pénze teszlára meg új drága villanyautókra, tömegek még mindig a régi lerúgott suzukikat, passatokat, f astrákat rúgatják. Azokat is kell szerelni. Bőven lesz kliens.

ma 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, de egyre nagyobb százalékban lesz alternatív hajtás.

10 éven belül szerintem min. az autók fele vagy hibrid, plug in hibrid vagy teljesen elektromos autó lesz. A hibrid teljesen érthető is, nem kell bajlódni a töltésével és 4-4,5 literrel elkocsikázol, viszonylag problémamentesen. Ez egy kiforott technika már Toyota, de már a koreai gyártók is nagyon megbízható hibrideket gyártanak pl: Kia Niro.

Ráadásul 2035-re már nem gyártanak új belső égésű motorokat.

[link]

Azaz még van max 25-30 év és vége teljesen, mert szinte minden belsőégésű motor már bontóban lesz, vagy nem lesz üzemanyag hozzájuk.

Akkor mi lesz ezekkel a szakikkal, átképzik magukat és cserélgetik majd az akkucellákat, több miliós szigetelt szerszámokkal.. Vicc, de nem is értenek ehhez a legtöbb márkaszervizben, vagy a gyári előírás nem engedi meg, csak a komplett akkupakk cserét több millióért. Nyilván a hibrid akku töredéke lesz a full villanyautónak, mert jóval kisebb akku.

Sok jót nem látok sajnos..

ma 10:56
 3/4 A kérdező kommentje:
Van érettségim, igen logisztikai végzettségem is, a hobbim az autószerelés. Úgy értek hozzá, mint a márkaszervizes dolgozók zöme. Azért nem mentem el még szerelőnek, mert nem jelentenek be rendesen a borítékos megoldás meg nem az én stílusom. De lehet csak rossz helyeken próbálkoztam eddig. Így inkább a logisztika felé nyitottam.
ma 11:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Szóval se papírod, se tapasztalatod a dologban, csak hobbi. Pont ezèrt kapsz borítékos megoldást.


Ha rendesen kitanulod a szakmát és tanulsz mester mellett, simán lehet egy jó karriered.

Szervízt mire nyitnál? Se papír, se kliensek, se tapasztalat.

ma 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!