Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy célszerű megadni a...

Hogy célszerű megadni a fizetési igényt?

Figyelt kérdés

Ha állásinterjún (vagy egy adott állásra való jelentkezéskor meg kell adni) rákérdeznek a bérigényre, hogy célszerű betájolni a kért összeget?

Először is bruttóban vagy nettóban érdemes mondani?

Ha túl keveset mondok, de mondjuk ők többet is adnának akkor ugye ők járnak jól, mert evidens hogy nem fognak az enyém fölé ígérni.

Ha sokat mondok, akkor pedig lehet elesnék az adott lehetőségtől, mert valamivel kevesebbet ajánlanának (de lehet hogy nekem az az összeg is jó lenne).


Van erre valami jó "séma", hogy mi alapján érdemes belőni a kért összeget? Ti hogy csinálnátok?



ma 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Nettóban.


Kiszámolod a megélhetésed költségeit, a kajád, a hiteleid törlesztőit, az autód, új telefon, új laptop, nyaralásaid költségét, hozzáadod a tervezett megtakarításaid összegét stb. egy évre előre, s miután ez megvan, elosztod 12-vel és ami kijön azt a számot kell mondani.

ma 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
71%
Bruttóban. A nettóval a munkáltatód nem sokat kezdeni.
ma 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Csakis bruttóban. Fizetésről csak és kizárólag bruttóban beszélünk. Nettóról csak a félanalfabéták és a simlis cégek beszélgetnek, mivel a leendő munkaadónak fingja nincs, hogy a nettó 500e a te esetedben NEKIK mennyibe kerülne, mivel ez minden kedvezménytől függene és elég nagy különbségek is lehetnek.


Másodszor mindig érdemes sávosan adni a bérigényt kitételekkel egészen addig, amíg egész pontosan nem ismered a céges egyéb juttatásokat. Pl.: a bérigényem 900e-1.1m forint a különböző béren kívüli juttatások függvényében. Tudnánk ezekről részleteiben beszélni? És máris megtudod, hogy milyen egyéb juttatások vannak, azok csak cafatéria jellegű (tehát ADHATÓ és ELVEHETŐ bármikor vagy esetleg szerződésbe foglaltak) és ennek megfelelően finomíthatsz.


Sufni garázscégeknél csinálnak csak ilyet, hogy alámondasz az elképzelt bérkeretnek és a BMW-s vállalkozó dörgöli a markát és felvesz kevesebbért. Ez ugyanis hosszútávon szinte soha nem működik, mindig kiderül és mindig bérfeszültséget kelt. Normális és közepesétől nagyobb cégeknél bérsávok vannak, ha alá mondasz akkor megadják a bérsáv alját és kész. Igy nem lesz vita és keserű szájíz sem.


Sokan félnek "sokat mondani" mert jajj akkor biztosan felveszik aki kevesebbet mondott. Ez maximum a 12 egy tucat állások esetében van így, de még ott is 10-ből 9x ha amúgy te vagy a legjobb jelölt be fognak próbálkozni az alacsonyabb ajánlattal. Ahhoz, hogy eldobjanak egy tényleg jó jelentkezőt a bérigény miatt még próbálkzás szintjén is ahhoz nagyon nagyon nagyon mellé kell lőni azt a bérigényt (pl. 500e-s állásra 1 misit mondasz be), mert ez azt sugallja, hogy fogalmad nincs a piaci helyzetről.


Belőni a "jó" összeget úgy lehet, hogy informálódsz a szektorban, pl.: Hays salary guide vagy ismerősökön keresztül, hogy mennyi az annyi.

ma 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%

Pontosan úgy, ahogyan az #1 leírta, de én még megfejelném egy olyan 10-20%-kal, hisz kell az embernek egy bizonyos mértékű biztonsági tartalék.


És csakis nettóban, a bérszámfejtőt ugyanis azért fizeti a cég, hogy az ilyen nettó-bruttó matekpéldákat megoldja.

ma 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sávban!
ma 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!