Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svájcban mennyire nehéz...

Svájcban mennyire nehéz munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Igazából elég sokan dolgoznak ott magyarok, ismerek nagymamám szülőfalujából is embereket, akik kint vannak, több család is. Mondjuk igaz, hogy ők ilyen állat gondozással foglalkoznak, de szépen megélnek belőle és végülis semmi képzettségük nincs.

Diplomásoktól viszont azt is hallottam, hogy nehéz, mert nem csak kelet-európaiak, hanem németek, franciák is oda akarnak menni és őket jobb szemmel nézik a svájciak. Meg ugye hiába tudja az ember az irodalmi németet, a svájci nyelvjárás teljesen más. Egyik osztálytársam rezidensként ment ki, de pár hónapig vendéglátásban dolgozott, amíg kapott orvosként munkát.



szept. 4. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű, jó német nyelvtudás kell hozzá mindenképp.

Én eü-sként jöttem ki és most is eü-ben dolgozom 🤷🏼‍♀️

szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha beszélsz egy olyan A2-B1 szinten akkor nem nehéz. Munkát mindig könnyű találni. Na de jól fizető munkát már baromi nehéz...
szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyilván olyan szakmával nem fogsz itt sem jól fizető melót találni, amit otthon sem fizetnének meg rendesen. Az meg alap, hogy ha kimész egy idegen országba, akkor megtanulod a nyelvet.
szept. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3


Nem feltétlenül. Tanárként sokkal többet lehet keresni, szemben Magyarországgal, ahol minimálbért.

szept. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó, igazad van, a tanárokra nem gondoltam. Viszont tanárként C2 német nyelvtudást várnak el, ami anyanyelvi szint. Aki ilyen szinten tud németül, az akár Magyarországon is talál olyan munkát, amivel jól lehet keresni. De pl. egy magyar vagy történelem szakos tanárra nem igazán van itt Svájcban szükség. Egyik ismerősöm éppen emiatt képzi most át magát magyar szakos tanárból.
szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én amúgy IT-ban dolgozom, magabiztos angol és német nyelvtudásom van.
szept. 9. 15:26
 7/7 anonim ***** válasza:

#6


IT-ben elég a magabiztos angol+német. Viszont ott fontos, hogy tényleg érts ahhoz a szakmádhoz és legyen belőle releváns munkatapasztalatod.

szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!