Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet munkához jutni a...

Hogyan lehet munkához jutni a Giggle alkalmazásban?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja regisztráltam, videós interjú megvolt, adatlapom kitöltve. Több évnyi folyamatos munkaviszonyom volt, diákmunkákat is vállaltam az egyetemi éveim alatt.

Mostanában fanyalodtam rá több hónapnyi sikertelen álláskeresés és pénzhiány miatt, hogy munkát vállaljak az oldalon keresztül.

Mégis, immár a sokadik helyről utasítanak vissza, vagy dobják vissza a jelentkezésemet. Értem én, hogy ki akarják szűrni a megbízhatatlan, simlis alakokat, de akkor mégis mi célt szolgál a kötelezően feltöltendő bemutatkozó videó/videós interjú, ha nem ezt? Ráadásul, mint mondtam több évnyi folyamatos, bejelentett munkaviszonnyal rendelkezem, mégsem kellek ide sem.


Eleve, számomra sajnos csak a munkák töredéke jöhet szóba, mivel már nem vagyok diák, nő vagyok, vidékről járnék be, tehát az túl korai kezdésű és/vagy késő estébe, éjszakába nyúló állások kilőve. Vendéglátós tapasztalatom szintén nincs, hacsak a mekis diákmeló nem számít.

Mit kell ahhoz tenni, hogy megtörjön a jég és elfogadják végre a jelentkezésemet? Ha fél/egy héttel előre lefoglalom, akkor elévül a jelentkezés, ha 2-3 nappal előtte, akkor meg elutasítják. Állítólag sokaknak jött össze innen állandó, beugrós hely. Ők hogy kezdték?



szept. 3. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Giggle-n 90%-ban vendéglátós munkák vannak, ebben pedig nincs tapasztalatod. Ez már egy ok. A másik, hogy vidékről járnál be. Ne csodálkozz.

Én Giggle-ztem párszor, de már másfél-két éve. Akkor még videós interjú sem kellett. Mosogatni voltam összesen kétszer, mert hát ahhoz nem sok tapasztalat kell... De a második totál szívás volt:( Hagytam is a francba az egészet, aztán később újra próbálkoztam, szobalánynak jelentkeztem. Az rögtön sikerült is, voltam többször, állandóra is felvettek volna, mert szobalányként dolgoztam 2 évet. Több ajánlatot is én mondtam végül le.

Gondolom, mostanában már ismertebb ez az oldal, mint akkor volt és a jelentkezők száma is jóval magasabb, ezért utasíthatnak el.

szept. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Miért gond nekik, ha valaki vidéki, ha meg tudja oldani a bejárást? Inkább nekem gond, elvégre jelentősen leszűkíti a lehetőségeimet.


Részemről kizárásos alapon jobbára főleg raktári, könnyebb fizikai munkákat vadászok, abban van némi félig-meddig releváns tapasztalatom, de gondolom ezekre nagy a túljelentkezés és inkább a korábban már bevált dolgozókból válogatnak a cégek. Ami részükről persze érthető, viszont szomorú, hogy ezek szerint első esélyt itt sem akar adni senki.

Árufeltöltői munka is szóba jöhetne, de azok itt kivétel nélkül mind diákmunkák (mintha nem állna így is több tucat diákszövetkezet, gyakornoki álláslehetőség lehetőségükre).


Így kicsit olyan, mintha csak "dísznek" lenne az oldal, ha esélye lényegében itt is csak azoknak van, akik dolgoztak már itt korábbi munkakörben. Ennyi idővel akár zárolhatnák is a szabad regisztráció lehetőségét, hiszen az újaknak voltaképp esélyük sincs.


Meglehetősen el vagyok keseredve, mivel ez az oldal lett volna számomra az utolsó (előtti) reménysugár, addig amíg nem sikerül újra állandó állást találnom. Azt hittem olyasmi ez, mint egy diákszövetkezet felnőtteknek, rugalmas, beugrós munkalehetőségekkel, de sajnos csalódnom kellett.

szept. 3. 23:18
 3/3 anonim ***** válasza:

" Miért gond nekik, ha valaki vidéki, ha meg tudja oldani a bejárást? Inkább nekem gond, elvégre jelentősen leszűkíti a lehetőségeimet. "

Ami neked gond, az nekik is gond. Vendéglátásban nem számítható ki pontosan a munkaidő vége. Én is jártam úgy, hogy este 11 óráig volt hirdetve, de éjfélkor még egy csomó munka maradt volna. Én leléptem éjfél előtt, mert így is csak az utolsó buszt értem el, pedig Bp-en lakom.

Én nem is szoktam raktári, meg árufeltöltői munkákat látni, pedig azért gyakran átfutom az oldalt.

szept. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!