Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a "számítógép szerelő...

Mi a "számítógép szerelő munkatárs" munkakörének a pontos neve? Hogyan lehet ilyen munkahelyem?

Figyelt kérdés

Kijártam egy 3 hónapos fizetős tanfolyamot, a szakma neve "számítógép szerelő munkatárs", és államilag elismert bizonyítványt kaptam.


A tervem az volt, hogy egy olyan helyen dolgoznék, ahová az ügyfelek beviszik a PC-iket, laptopjaikat javíttatni, telepíttetni, konfiguráltatni, stb.

Tudom, hogy vannak ilyen helyek, pont azért is jártam ki ezt a tanfolyamot, mert ez az egyetlen szimpatikus terület, de a segédmunkánál alapból jobb...


Megnéztem egy csomó álláshirdetéses oldalt, de sehol nincs ilyen, hogy "számítógép szerelő munkatárs" munkalehetőség. Van ennek valami más neve? Mármint a munkakörnek.


Egyik rokonom azt javasolta, hogy a bizonyítványomat magammal víve menjek el a környező településekre (ahová könnyű eljutni vonattal, busszal) számítógép szervizeket felkeresni, és kérdezzem meg, hogy felvennének-e. Szerintetek ez így működőképes dolog? Szerintem csak elhajtanának a francba...


Még egy kis csavar is van a dologban, mert leszázalékolt vagyok, és egy napi munkám 4 óra lehet (a szokásos 8 helyett).


A bizonyítvány egyébként 5-ös lett. Tudja valaki, hogy hogyan lehetne ilyen számítógép szerviz munkahelyem? Vagy legalább valami hasonló, ehhez kapcsolódó munkám.



#állás #munka #munkahely #számítógép szerviz #számítógép szerelő munkatárs
aug. 24. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

"Szervizdroid" :D

Amúgy olyanokat nézz, hogy szervizes munkatárs, rendszergazda, vagy csak szimplán kérdezősködj számítógép boltoknál, hogy van-e felvétel.

De sok reményt ne fűzz hozzá.

aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
40%

Szia!


Az a baj,hogy nincs már ebben nagy jövő, DE nyilván próbálj meg mindent és nem leszólni akarom a bizidet, nyugi.


Alapvetően szervizekhez, számtech üzletekbe érdemes jelentkezni és akkor ott az elején Te leszel a "segéd" munkatárs. Nyilván a bagatell dolgoktól kezdve az unalmas vagy pl pepecselős munkafolyamatokig mindent rád aggatnak, de legalább el lehet kezdeni valahol. Ha profi vagy, akkor idővel már Te is pakolhatsz össze gamer PC-ket vagy pl szedhetsz szét laptopokat..ilyesmik.


Olyan álláshirdetést nem fogsz találni, mint amit Te is írtál, de olyat igen,hogy Számítástechnikai bolti szervizes / eladó, IT technikus..stb (Van olyan hely ahol napi pár órában Te csinálod a gépeket is és amikor jön az ügyfél a cuccért, akkor ütöd a kasszába a végén.)


Az elmászkálgatás sem rossz ötlet, de alapvetően szerintem ezt egy szépen összeszedett e-mailben, önéletrajzot csatolva is meg tudod oldani.


Angol nyelv az menjen, érts ahhoz amit csinálnál és szerintem nagy előny, ha itt nem álltál meg a tanulásban és beírod a CV-be, hogy mi a következő szint, amit tanulsz vagy kezdesz hamarosan. ;)


Hajrá, hajrá!

aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Sehol, ez kb egy tök értéktelen "szakma".
aug. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akik ilyen helyen dolgoznak, azok hogyan kerültek be?


Vagy menjek még egy bolti eladó tanfolyamra, és menjek PC alkatrész boltba? Mondjuk általában a szervizzel van egyben, de akkor nagyobb esélyem lenne?


Vagy egy rendszergazda tanfolyammal jobban járnék? Mondjuk iskolában vagy hasonló helyen dolgozni aztán.


Esetleg vannak valami hasonló munkák még? Például a Media Markt-os srácok, akik a vásárlóknak segítenek? Vagy akik az ISP-knél kiszállnak bekötni a netet/hibát elhárítani? Mondjuk utóbbihoz le kéne tennem a jogsit, ami plusz fél misi... Milyen ilyen munkák vannak még?

aug. 24. 20:34
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk nem teljesen értem hogy miért ne lenne jövője ennek.


A telefonod kikelzőjét, akkuját valaki cseréli, ugyan ez igaz a laptopokra is. Sőt egy laptop technikailag akár 5-10 évet is simán kibír ami alatt nagy esély van arra hogy szervízelned kell.


Mondjuk 3 hónap alatt nem tudom mint lehet megtanulni, tényleges komolyabb javításokhoz mondjuk tudni kéne pl IC-ken dolgozni, forrasztani stb.

De ezernyi bolt van ahol laptopokat szervizelnek keress rájuk hátha kell valahol ember.

aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha leszázalékoltan lehetsz vállalkozó, akkor vállalhatnád ezt a munkát úgy, hogy házhoz mész, és megoldod az ügyfelek ügyes bajos számítógépes problémáit. Kereslet biztos hogy lenne rá, a kérdés az, hogy mennyire vagy jó ebben a szakmában.
aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Ez a szakma megvan nekem még az OKJ-s változatban. Sajnos nem nagyon jó semmire. Legnyomorultabb cégek is általában érettségire épülő középiskolai informatikai végzettséget kérnek pl rendszergazda. Ez az alap. Vállakozó sem tudsz lenni mert annyi szerviz van hogy inkább oda viszik be az emberek a gépet. Csoda kell hogy ezzel a szakmával találj bármit is.
aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
4. Annyit tennék még hozzá amiket felsorolsz itt helyeket oda ennél mindhez komolyabb végzettség kell ennél. Még számítógép szervizbe is szerintem. Max ott lehetne egyébként esélyed, de szerintem oda is kevés. Ráadásul ez még annyit sem ér mint az OKJ változat. Mi ezt fél évig tanultuk annó.
aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Legközelebb olyan tanfolyamot végezz, amire van fizetőképes kereslet. Előzetes felmérés alapján. Nem utólag...
aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Erre van képzés meg diploma is? Mit lehet ott tanulni ami több mint egy órás PC building guide+troubleshooting?
aug. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!