Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van realitása annak hogy...

Van realitása annak hogy Magyar állampolgárként elhelyezkedjek az USA-ban sofőrként?

Figyelt kérdés
Gondolok itt leginkább futárcégekre gls, ups, nem tudom hogy pontosan milyen cégek vannak ott jelen, vagy esetleg taxi sofőrként el lehet helyezkedni? Nem ismerem az amerikai munkavállalás kritériumait, viszont ha jól sejtem nem olyan sétagalopp mint átmenni Ausztriába mosogatni, tudtommal még a túristákra is szigorú keretek vonatkoznak. A magyar/europai jogosítványom érvényes egyáltalán ez esetben?

aug. 23. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
99%, hogy nem. Főleg, hogy itt kérdezed, és nem amerikai állás és sofőr oldalakon nézelődsz.
aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs
aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt szerintem a jogsi a legkisebb probléma, de sofőrként kimenni...? Ha még valami orvos az ember, vagy ilyesmi, de csak így sofőrként... Szigorúak, igen. Ha az ember turistának megy, nem feltétlen mondanám, hogy szigorú keretek vonatkoznak rá, de akkor is a határon simán 10-15 percig is kérdezgetik, amikor tényleg csak turista célja van. Szóval na, én nem hiszem, hogy olyan reális a célod.
aug. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyetlen ceg sem fog szponzoralni egy kulfoldit, amikor soforokbol tultenges van. Valassz inkabb egy hianyszakmat, palyazz meg tobb allast, es jo esellyel fogsz talalni egy ceget, ami hajlando elintezni a munkavallalasi papirjaidat. Pl nehezgepkezelo, toronydaru operator, stb.

A magyar jogositvannyal vezethetsz magan vagy berelt autot mint turista, de munkavallalashoz nem elfogadhato. Nehany cegnel (pl. DHL vagy a FedEx), CDL-t kernek (a munkavallalasi engedelyen kivul).

Inkabb szerezz egy amerikai allampolgar hazastarsat, aki megkeri neked a zoldkartyat, es akkor konnyebb az elhelyezkedes.

Csak szolok, hogy Kanadaba konnyebb a bevandorlas, mintt az USA-ba.

aug. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak halkan kérdem, miért nem jó az EU, ahol 99%-ban mindenre jó a magyar jogsi? Ráadásul nincs letelepedési mizéria sem, hacsak nem spéci hely.
aug. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazából csak elkóricáltak a gondolataim ebbe az irányba és gondoltam puhatolózok kicsit. Vonz az ottani kultúra.
aug. 23. 19:55
 7/13 anonim válasza:
Szerintem ha vágod az englisht, jófej vagy és céltudatos vagy lehet, azért elég sok állam van, biztos különböznek az elvárások, aztán lehet űberezni meg még jobban lehet.
aug. 24. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7

nem lehet uberezni sem munkavallalasi engedely nelkul, es fel sem vesznek magyar jogositvannyal. Ugyanis a background checkhez nelkulozhetetlen az itteni jogsi es meg egy par sz1ros papirfecni. Az elvarasok pedig mind az 50 allamban ugyanaz: munkavallalasi nelkul nem dolgozhatsz.

Az uberezeshez (es minden taxi-szeru munkahoz) pedig meg kell a szemelyszallitashoz elengedhetetlen allami, nehany allamban a varosi szemelyszallitasi engedely (nehany allamban a megyei). Lehet megprobalni trukkozgetni, de ha elkapnak, 99 evre tiltanak ki es meg turistakent sem johetsz vissza.

Egyes allamokban annyira utaljak a bevandorlokat, mint Orban es a sleppje, azzal a kulonbseggel, hogy Orban behivja az oroszokat es az azsiaiakat dolgozni, az itteniek meg faji megkulonboztetes nelkul utaljak mindegyik illegalist.

Es ez nem "jofej vagy, vagod az englisht es celtudatos vagy" kerdese.

aug. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6

"Vonz az ottani kultúra."

Mit jelent a te szotaradban az amerikai kultura? (hahahahahahaha - itt elek, azert nevetek. Ha nekem valami hianyzik az itt toltott evek utan, az az europai kultura - pl. egy koncert Grazban, vagy az olasz varosok hangulata -, meg a meggy.)

aug. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Endr 72 ***** válasza:

Gyakorlatilag semmi esélyed.

Ha nagyon ki akarsz menni, menj.Illegálisan dolgozol pár hónapot, évet.Aztán eldöntö d hogy hazajössz, és többet nem engednek be az országba, vagy keresel egy feleséget, és lepapírozod magad.

aug. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!