Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Takaritokent kezdtem dolgozni...

Kis kitty kérdése:

Takaritokent kezdtem dolgozni ügyeletes hetvegi ünnepi, megalapodtunk próba napokban napi bejelentéssel és írtunk egy bizonyos összeg /napról papírt. Ki is fizettek utána de közölték h azt a bert nem adják meg az én főnököm az ő főnökére hivatkozik ?

Figyelt kérdés

aug. 20. 07:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Nem feketén bevagyok jelentve ,de nem azzal az összeggel és nem annyit akarnak fizetni amit először megbeszéltünk."


Akkor két lehetőséged van:

1./ Dolgozol annyi bérért, ahogy a munkáltatónak felel meg és felfogod tanulópénznek.

2./ Nem írod alá az eléd tolt munkaszerződést, mivel nem azt tartalmazza, amiben megegyeztetek és lépsz tovább.


Most mégis milyen megoldást vársz bárkitől is?

Van egy szóbeli megállapodás, de a szerződésbe nem az fog - valószínűleg -belekerülni a bért illetően. Fogod tudni jogilag bármivel igazolni, hogy magasabb bérben állapodtatok meg? Ugye hogy nem?

Innentől kezdve a kör bezárult, marad a fentebb felsorolt két lehetőség közül az egyik.


Ha már most nem korrektek veled, akkor szerinted a jövőre nézve mégis mit várhatsz tőlük?

aug. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Sajnos most kimerült a navnal be se vagyok jelentve
aug. 21. 12:14
 13/13 anonim ***** válasza:

"Sajnos most kimerült a navnal be se vagyok jelentve"


Nem tudom, hogy mióta dolgozol így, de ha nem régóta, akkor a kormányhivatalokban találod a Foglalkoztatás-felügyeleti hatóságokat, ott tegyél panaszt. Ellenőrzést fog kapni a munkáltató. Ha más hatóságot érintő szabálytalanságot is találnak, akkor ők azokat hivatalból értesítik.


Nem reménytelen, hogy kötelezni fogják a foglalkoztatódat, utólag jelentsen be, és fizesse ki a béred. Nyilván meg is fogják bírságolni őket.

aug. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!