Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Navracsics Tibor szerint...

Navracsics Tibor szerint normálisak a fizetések, szerinted ő normális?

Figyelt kérdés

A kormányhivatalokban dolgozók bruttó átlagbére jelenleg 510 585 forint, mindeközben a KSH által közölt átlagbér 660 ezer forint felett volt már. Ez inkább pironkodó és megalázó, hogy még a miniszter kb dicsekszik is a rossz fizetésekkel, mintha ezzel bárki is elégedett volna a közigazgatásban.

Hosszabb, jobb leírás pl itt:

[link]



aug. 16. 08:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Reagálva a fentiekre:

Igen, kis országunkban a következő a mentalitás: kevés munka, sok pénz, aki kevesebbet ad, az mit képzel, semmilyen összegből nem lehet megélni, ami nem legalább nettó 800.

aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a jön a kormányzati ügyintéző végzettségéhez, hogy az ÁNTSZ (ami amúgy már Nébih) melóhoz milyen végzettség kell?
aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
12 mivel besorolás szerint az is az de egy példa volt, értelemszerűen attól, hogy így hívod, hogy "ügyintéző" azért kell a szakirányú végzettség. Akár mérnök akár pl természettudományos.
aug. 16. 12:11
 14/26 anonim ***** válasza:
37%

Azért be kell vallani, hogy ami a hivatalokban folyik, az minden, csak nem megerőltető, felelősségteljes azokból, amiket látok...


Míg mancika megkávézik, addig ráér a sor, hogy megkapják a fotójukat a személyibe.

Ilyen és ehhez hasonló komplikált ügyintézőből van 10-30 minden mucsai településen.

aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
14 ajjaj látom nem jött át valami. Azt mondtam ahol nem kormányablak van hanem szakmai háttérmunka.
aug. 16. 12:40
 16/26 anonim ***** válasza:
85%
15, dolgoztam egy ideig állami munkahelyen, ahol ügyfeleket fogadtam, háttérmunkát csináltam és kijártam ellenőrizni ill razziázni rendőrökkel. Maradjunk annyiban, hogy egy kivétellel (ő is multitól jött) az összes kolléga sírt, hogy mennyi munkája van, de reggel 9-ig közös reggelizés volt, egy óra ebédszünet, simán munkaidőben jártunk fodrászhoz, stb ill. havi 20 novellát olvastam el munkaidőben, mert szarrá untam volna magam. És megvolt az összes munka csinálva, igaz az én statisztikám annak ellenére szarabb volt, hogy több határozatot hoztam, és többet voltam az ügyfélváróban, mint a kollégáim, de én egy ügyfelet egynek húztam be, nem minden kérdését külön. (Azóta már ez talán megoldva, mert mindenki elektronikus sorszámot húz, gondolom a statisztika is abból van, nem strigulahuzigatásból)
aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
16 ez is igaz, de sok sok más cégnél is megy a láblógatás akár multi, akár pl más versenyszférás cég.
aug. 16. 13:15
 18/26 anonim ***** válasza:
49%

Az az ügyintéző nekem az aki elé leülök amikor meg akarom hosszabbítani a személyimet vagy beadon neki az adás-vételit ha vettem egy autót. Neki aztán nem kell semmiféle diploma. A feletteseinek lehet, hogy szükséges, de ők nem az egyszerű hivatali ügyintéző kategória.

Meg ennyi erővel mindenki lehet ügyintéző, hisz valami ügyet intéz. Pl. a járműtervező mérnöknek egy jármű megtervezése az ügy amit épp intéz. És ahhoz tényleg kell valamiféle mérnöki végzettség.

aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%

Amíg a versenyszférában sem magasabbak a fizetések, addig nincs miről beszélni. Aki nem végez termelő tevékenységet, nem járul hozzá a gazdasághoz az miért akarna többet keresni, mint azok akik kitermelik a bérét?

Az állam iszféra egy kolonc, nagyrészt értelmetlen aktatologatás az egész. Túlzott bürokrácia és nulla hatékonyság jellemzi. Persze jó dolog az adófizetők csöcsén lógni, de azért ne akarja már mindenki ezt.

Ha majd a versenyszférában, a legegyszerűbb melósnak is lesz legalább 400-500 ezres bére, akkor azt mondom jogos a felvetés, hogy a hivatalokban is keressenek többet, de amíg jelentős rétegek kénytelenek garantált bérminimumból tengődni, akik ráadásul termelő tevékenységet folytatnak, addig hagyjuk már.

Mondjuk itt sem a kisemberekkel van a gond, akik a tényleges feladatokat ellátják, hanem inkább a politikailag kinevezett "vezetők", akiknek 90% teljesen fölösleges, csak a létszámot növeli. Mindenhol amúgy ez a vízfej érvényesül, sok léhűtő, kormányközeli semmihez sem értő idióta olyan pénzekért ücsörög a hivatalok élén, hogy az vérlázító. Az 510 ezres bér is úgy jön ki, hogy a tanácsadók és mindenféle mondvacsinált pozíciókban ülök brutális pénzei felhúzzák. Valójában ilyen nettó 200-300 között keres a legtöbb tényleges dolgozó.

aug. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

19 Még szerencse hogy kávéztam már :) Éreztem hogy nem kéne ezt erőltetni veled barátom a vitát. Legyen nyugodtan boldog a kis TERMELŐ egységedben. De elárulom ahol tolod a talicskát, gépkart húzogatsz ott is van ám office, ahol szerinted nem is csinálnak semmit, max youtube, facebook mehet egész, mer hát csak ücsörögnek a monitor előtt, te meg barátom termelsz.

Ráadásul ott vannak ezek a home officeban dolgozó informatikusok, hú ők aztán mindennek a netovábbja. Otthon a teraszon fenn a lábuk az asztalon és úgy pötyögnek, hogy lesz ebből aztán gdp növekedés :)

Hozzáteszem minden tiszteletem, mert biztos magas hozzáadott értéket képviselsz, pl autógyártás.

Sajnos sokan "tengődnek" bérminimum, de az senkin nem segít ha emiatt magunkon kesergünk és húzzuk meg magunkat, mert h forint 20-al jobban merünk keresni. Bocsi, nem csak minimálbéresekből áll az ország.

Ezt a hadd idézzelek: "Persze jó dolog az adófizetők csöcsén lógni, de azért ne akarja már mindenki ezt." Ezt olyan helyre tudom tenni, hogy álljon le a gyermeked oktatása, zárjanak be az egyetemek stb, kórházak, mer hát pénzbe mer kerülni a dolgok, de még hosszan sorolhatnám.

Persze pártunk és kormányunk folyamatosan megalapozta ezt a termelő gondolkodás módot, úgy mint a szocializmusban tették.

Sok termelő embert keresnek az akkugyárak a közeljövőben, (csak szólok) na hajrá, ott ki lehet bontakozni.

Ja hogy nem kell környezetvédelmi engedély, mert már nincs aki elkészítse, semmi gond, akkor megszüntetjük azt is, hiszen nem TERMEL.

Azt hiszem, remélem, így már fogod érteni :)

aug. 16. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!