Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Navracsics Tibor szerint...

Navracsics Tibor szerint normálisak a fizetések, szerinted ő normális?

Figyelt kérdés

A kormányhivatalokban dolgozók bruttó átlagbére jelenleg 510 585 forint, mindeközben a KSH által közölt átlagbér 660 ezer forint felett volt már. Ez inkább pironkodó és megalázó, hogy még a miniszter kb dicsekszik is a rossz fizetésekkel, mintha ezzel bárki is elégedett volna a közigazgatásban.

Hosszabb, jobb leírás pl itt:

[link]



aug. 16. 08:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Igen.
aug. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
44%
Navracsics ne az átlagról beszéljen hanem a mediánról. Mert a medián ettől az 510től is lényegesen kisebb.
aug. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Mennyinek kellene lenni a kormányhivatali dolgozók fizetésének? Vagy mindenkinek átlag felett kellene keresnie?
aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
3-as arra világítanék rá, hogy legalább átlag közelit kereshetnének, mivel az 510-et dicsekvésnek szánta. Dicsekedhetne ha az igazság olyan 600-650 körül lenne.
aug. 16. 09:40
 5/26 krwkco ***** válasza:
48%

A kormányhivatalokban dolgozók nem magas végzettségűek, a munkájuk nem megerőltető fizikailag, nem jelent nagy szellemi kihívást, nem kockázatos és ennyiért is vállalják.

Az, hogy elégedettek-e? Magyarországon nagyon kevés ember elégedett a fizetésével.

aug. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

5 ez cuki: Tudom jó az a munka néhány ember szemében h tolja a talicskát, rakja a falat, üti a vasat a kohó mellett :) Iroda az nem munkahely, főleg talán a jobb helyeken még légkondi is akad, hú az már ördögtől való...:)

Viccen kívül: "dolgozók nem magas végzettségűek", hát nem tudom, mert hát az egyetemi diploma nem magas végzettség, én eddig ezt nem tudtam.

aug. 16. 09:44
 7/26 krwkco ***** válasza:
23%

#7

Nem gondolom, hogy a szellemi munka nem munka. Sőt: "a munkájuk nem megerőltető fizikailag".

Egy kormányhivatali ügyintézőnek felesleges az egyetemi diploma. Arra, amit csinálnak elegendő egy középfokú szakirányú végzettség.

És úgy tűnik nem vagy tisztában a "cuki" szó jelentésével. Segítek:

[link]

aug. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
7 felesleges, akkor mind1, ha szted felesleges akkor az ennyi, tuti neked van igazad, építésügyön minek építész, építő mérnök diploma, ÁNTSZ minek oda természettudományos végzettség laborba, minek tisztiorvos, jó oda a sima érettségi, jó volt az Szovjetunióban is, jó lesz az most ide, nem tudom mennyi idős vagy mit végeztél stb ,de hallod ez valami félelmetes...
aug. 16. 09:55
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te valamit félre értesz kedves kérdező.
aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
9 mit?
aug. 16. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!