Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az a munkakör,melyet két...

Mi az a munkakör,melyet két gyerek mellett lehet csinálni?

Figyelt kérdés
aug. 15. 06:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
36%
#9 Igen lehet., Gyerekem délutánonként alszik 3 órát. Az alatt simán lehet, illetve este 7től reggelig szintén alszik, akkor is lehet. Ostoba kettőnk közül nem én vagyok.
aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
30%

#9, van hogy a PM és a PO olyan számokat hoz 1-1 taskra, hogy az agyam eldobom. Valamire lekönyvelhetsz 8-10 óra munkát, amit 2-3 óra alatt megcsinálsz.

Hidd el, elég jó az, amikor felkelsz, megiszod a kávédat, délre kész vagy a taskokkal és utána szabad vagy, max meetingeken kötelező jelleggel meg kell jelenni, ha van aznapra, meg elérhetőnek kell lenned, ha lenne kérdésük feléd.

2 hetente egyszer kell az irodába megjelenjek, biztos ez is hátrány és kevesebb időm maradna evégett a gyerekeimre, ha lennének :).

aug. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
37%

Had reagáljak pár dologra.

Én a #3-as vagyok aki le lett értékelve. És speciel programozó (is) vagyok, home office-ban. 3 gyerekkel, igaz kicsi nehezítés, hogy az egyik gyerek autista, de ettől még sokminden ugyanaz mintha 2 neurotikus gyerek lenne.


Párom itthon van velük. Mellettük valóban nehéz bent dolgozni mert agyrém tud lenni mind, főleg együtt. Ezért építettem dolgozó szobát ideigleneset, majd leszt végleges is. Másképp nem menne.


A mostani munkám olyan, hogy szerződés szerint is home office és kötetlen, akkor dolgozom amikor akarok, nincs beosztva, h x órától x óráig. Ez fontos is, mert bizony 2-3 gyerekkel rengeteg helyre kell menni, ha rendben akarod őket tartani. Ha nem BP-n élsz, akkor minden normális orvos Pesten van, ahova 1 óra az út kocsival.

Vinni őket sima szakorvoshoz, gyerekorvoshoz ha kell, oltásokra, védőnőhöz, eleinte gyakran, később ritkábban. Ügyintézni velük, iratok miatt. Nem poénból írtam, hogy gyakran betegek. Elsőkörben kiscsoportban úgy néz ki, hogy 1 hét ovi, 2-3 hét betegség. Az még jobb, ha mind2 beteg, mert akkor egyszerre túlvagy rajtuk, de az se ritka, hogy sorba vannak kötve, azaz mire az egyik rendbejön, a másik lesz beteg. Iskolára talán ez javulni fog, de ovis korban agyf..sz. Ráadásul te is elkapod, a legjobb a hányás fosás ami átmegy az egész családon.

Nemsok munkáltató van aki ezt tolerálja, és érthető is.

A gyereknevelés kicsi korban főállást kíván. Be lehet adni bölcsibe, de csak akkor veszik be, ha van munkáltatóid, vagy nyilatkozol, hogy mire kezdi, lesz munkahelyed, különben kirakják a gyereket. (nálunk legalábis így megy)


Én azt mondom,hogy aki gyereket vállal, az azt is vállalja, hogy pár évig nem fog tudni rendesen dolgozni, itthon legalábis nem működik.

aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
#10: Csak a pénz a lényeg, igaz? :)
aug. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
37%
#14: ilyet csak egy végtelen csóró kérdez
aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
3%
Tartalomgyártó onlyfansre.
aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
34%
#15: Inkább olyan akinek nem a pénz a lényeg.:) A csórók azok akik pont azt nézik mennyi pénzt lehet mindegy munkával keresni. :)
aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
31%
#17: ha a csórók azt néznék mivel lehet pénzt keresni, akkor nem lennének csórók
aug. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
13%
Rohadt logikus igen. -_-"
aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
43%

#17:

Igaza van a 18-nak, a csóró csak dolgozik a pénzéért, a nem csóró meg többet akar keresni az idejéért cserébe.

Olyan nincs, hogy nulla idő ráfordítással pénzt keresel.


Egy lottó szelvény feladásához is valamennyi munka kell.

Egy vállalkozáshoz is, még ha teljesen önműködő, heti pár óra biztos van vele.

Egy lakás kiadással is van munka.

Az alkalmazotti munkáddal is van munka és ne mondd nekem, hogy neked mindegy, hogy a havi kb 168 órádért brutto 500 ezret keresel vagy 1.5 milliót.. 1.5 millióval belátható időn belül félreteszel annyi pénzt, amennyi kitermeli a brutto 500-at is, ami az alapmegélhetésed garantálja.

Ellentmondásos vagy.

Illetve pont, hogy nem mindegy a munka.

Épp ez az, az IT jól fizet, de nem egy nem mindegy munka. Nem adják ingyen. Rengeteget kell tanulni, folyamatosan.

Ha valami másik szakmába ölsz ennyi idő valószínűleg ugyanilyen sikeres leszel, csak ezt a csórók nem látják, csak azt, hogy jajj de jó neki, ő ennyit keres ugyanúgy alkalmazottként. Nem mindegy ki mit csinál alkalmazottként, nem mindegy munkával dől a pénz, hanem olyan munkából dől a pénz, amit a piac egyrészt megfizet ( Kb. a legtöbb ilyen amúgy ) a másik fontos összetevő pedig a szakértelem.


Ha mindegy munkával akarnék sok pénzt keresni már rég kimentem volna Bécsbe villanyszerelőnek, viszont nem vonz az a szakma, de az tény, hogy anyagilag előrébb lennék, de hosszútávú karriert nézve nem biztos.

Habár ha valaki jól csinálja ott is lehet varázsolni, félretesz, saját vállalkozást indít, megtanulja rendesen a nyelvet, stb...

Mindennel lehet jól keresni.

aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!