Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen érettségivel közigazgat...

Milyen érettségivel közigazgatásban dolgozni (belépő szintű adminisztratív/ügyintéző) munkakörben? Tényleg olyan rossz, mint mondják?

Figyelt kérdés

A kompetenciáim (nyelvtudás, gépírás, szoftverismeret) kiaknázása, illetve a továbbtanulás (levelező/felnőttképzés, nyelvtanfolyamok) miatt is szeretnék váltani egy merőben más, váltott műszakos munkaterületről.

A nagy túljelentkezés és az érdemi mennyiségű, releváns munkatapasztalat, valamint a kapcsolatok hiánya miatt sajnos elég nagy hátrányból indulok.


Felmerült, hogy megpróbálom beadni az önéletrajzomat állami szférás pozíciókba is, ám sajnos elég rosszakat hallottam az ilyen jellegű állásokról. Állítólag kevés az előrelépési lehetőség, illetve kitörni is nehéz is innen, mivel a multik elvileg nem szívesen alkalmaznak volt közigazgatási dolgozókat.


Van alapja ezeknek a pletykáknak, vagy ugródeszkának teljesen jó helyek ezek, pláne a többműszakos kereskedelmi pozíciók után után?



aug. 8. 17:27
A kérdező szavazást indított:
A közigazgatás teljesen jó, pláne ugródeszkának.
Átmenetileg elmegy, de tényleg nem a legjobb választás.
Valóban problémás helyek ezek, ha teheted, inkább keresgélj tovább KKV-knál, vagy multiknál.
A közigazgatásban rossz dolgozni, mert kizsigerelnek, túlterhelnek, gyakori a túlóra.
A közigazgatásban rossz dolgozni, mert pofátlanul kevés a fizetés.
A közigazgatásban rossz dolgozni, mert nincs fejlődési lehetőség.
A közigazgatásban rossz dolgozni, mert nehéz innen kitörni, multikhoz bekerülni.
A közigazgatásban rossz dolgozni, mert mérgező a vállalati kultúra.
.
13 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, az utolsó szavazási opció a “ponttal” teljesen véletlenül került bele.
aug. 8. 17:27
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Hát állami szférába még annál is nehezebb bekerülni, mint versenyszférába, oda tényleg csak akkor kerül be, ha van ismerősöd.
aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt ismerősöm, mégis bekerültem.


Mindenki döntse el maga, hogy akkor mi is az igazság.

aug. 9. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó, oké, akkor van az az 1%, aki bekerül, de gondolom nem vidéken, ahol kevés a munka, hanem Pesten történt vagy nyugati országrészben.
aug. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vidék, és nem csak nekem nem volt ismerősöm. Az új kollégáknak sem.
aug. 10. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!