Idén fogok végezni programtervező informatikus szakon, de már teljes állásban dolgozok fejlesztőként. Ahogy eddig látom, a munkában azért nem szakadok meg, és a tanulásban is benne vagyok még, így fontolgatom egy új alapszak elvégzését levelezőn. A pénzügy és számvitel alapszakon gondolkozom jelenleg. Lenne értelme elvégezni ezt a szakot programtervező informatikus képzés után? Rakok szavazást is, de ha jobban örülnék, ha kifejtenéd
aug. 8. 12:45
A kérdező szavazást indított:
Nagyon is hasznos lenne!
Annyi hozadéka biztos nem lesz, amennyi erőfeszítés lenne munka mellett az elvégzés, de ettől még nem értelmetlen.
Semmi értelme nincs.
14 szavazat
1/7 anonim válasza:
Az it-s és pénzügyes diploma a legerősebb kombó ma a piacon.
aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Semmi értelme ilyen selejt szakot végezni egy programtervező informatikus képzés után.
aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Persze nem véletlenül létezik a gazdaságinformatikus szak sem.
aug. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 A kérdező kommentje:
Ennyire nem venném hasznát? Tényleg nincs olyan terület, ahova jó lenne a kettő együtt? Pl befektetési bankok, biztosítók, big4 fejlesztési területei (ha van), vagy akár csak magasabb szintű vezetői szerep it cégnél.
aug. 8. 15:05
5/7 anonim válasza:
#4 Nem, egy pénzügy számviteli BSc full értéktelen, a gyenge képességűek végeznek olyat akik nem képesebb komolyabb szakot elvégezni (matematikus, mérnöki, alkalmazott közgazdaságtan, adattudomány stb...).
Big4 céghez pedig minek mennél informatikus végzettséggel, mikor jóval alacsonyabbak a bérek ott a nemzetközi tech cégekhez képest és a work-life balance is sz@r?
Ha pedig mindenképp tovább akarsz tanulni akkor előbb válaszd ki hogy melyik terület érdekel és annak megfelelő MSc-t válassz (pl: kiberbiztonság MSc, Data Science MSc, alkalmazott matematikus MSc stb...), mert annak lehet értelme, ne csak ilyen "elvégzek még egy bsc szakot hátha valamikor hasznát veszem" hozzáállással és utánajárás nélkül csinálj meg egy alapszakot mert az csak elpazarolt idő lesz.
aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Szerintem valamennyire hasznos lehet ez a kombináció, főleg ha olyan területen dolgozik valaki, ahol pl. számlázó, bérszámfejtő vagy könyvelést támogató programokkal foglalkoznak az IT oldalon. Egyre inkább az IT vezérelt megoldások kerülnek előtérbe ezen a területen is, amire vevők is azért, mert rengeteg folyamat automatizálható. Könnyebb az ügyfél igényeket megérteni, ha az alapokkal tisztában van valaki. De egyébként a pénzügy-számvitel szak is az alapokat adja meg, utána is egy örök tanulás, hogy mindennel képben legyen az ember. Lehet inkább amúgy számodra a későbbiek során az MBA szak elvégzése lenne egy fokkal jobb megoldás. Nagyjából a lényege, hogy a gazdasági mesterszakok tantervéből egy mixet raktak össze a nem gazdasági alapképzésben tanult hallgatóknak. Szerintem neked felesleges fárasztani magad a tartozik és követel számlákkal. Mi lenne a másik Bsc elvégzésével a cél? Ez nekem nem derült ki teljesen a kérdésből.
aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Egy barátom vezetés szervezés MSC-t végzett a prog MSC mellé, és egyelőre elég jó párosnak tűnik, hogy IT vagy rokon terület felső managementbe viszonylag gyorsan bekerüljön.
A PSZ elég haszontalan, gyakorlatilag bármi IT Közgáz hibrid álláshoz a releváns részt 3 hét intenzív tanulással pótolni tudod.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!