Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tavaly szeptembertől tényleg...

Tavaly szeptembertől tényleg megszűnt a kötelező orvosi alkalmasági vizsgálat, ha valaki egy új munkahelyre megy el dolgozni?

Figyelt kérdés
Most halottam a napokban, de ha tényleg így van, nem igazán értek vele egyet. Mert ennyi erővel egy szívbeteget vagy egy epilepsziás beteget is felvesznek bárhova, úgy hogy a cég nem is tud róla.

#munkahely #alkalmasági orvosi vizsgálat
aug. 6. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ennyi erővel egy szívbeteget vagy egy epilepsziás beteget is felvesznek bárhova, úgy hogy a cég nem is tud róla."


Miért, ők szerinted akkor ne dolgozzanak?

aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 IgaziÚriember ***** válasza:
34%

"Most halottam a napokban, de ha tényleg így van, nem igazán értek vele egyet"


És szerinted az kit érdekel hogy egy jelentéktelen senki mivel ért egyet vagy mivel nem?

aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szempontból releváns szerinted, hogy egyetértesz-e vele?
aug. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, de a cég ettől függetlenül elküldhet. Nálunk továbbra is kell menni, pedig irodai munka. Gondolom, ahol fontos, hogy egészséges legyen a munkavállaló, ott is kötelező. Mondjuk évekkel ezelőtt apámnak volt olyan kollégája, aki szívbeteg volt, mégis sofőrként dolgozott, szóval az orvosi vizsgálat sem feltétlenül ér sokat.
aug. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Én erről nem hallottam, de nagyon izgalmas kérdés, én magam is alaposan elgondolkodtam rajta, hogy örüljek-e neki, vagy sem.

Személy szerint örülök, majd a végén elmondom, hogy miért.


Dolgoztam én már irodában, és tényleg tök felesleges volt az egész. Megnézték, hogy lélegzem-e, mert el kellett menni. Hurrá, lélegeztem.


Másik kérdés, hogy ha baj történik, akkor ki kell deríteni, hogy ki mennyire felelős, ha nincs egyetértés, és valamilyen követelés merül fel valamelyik félben, és ez egy remek pereskedési téma lehet, de általában a munkavállaló benyeli, ha őt éri baj.


Tehát munkáltató elmondhatja a munkakörülményeket, a munkát stb., amiből a munkavállalónak azért kb. be kell lőnie, hogy azt a munkát el tudja-e végezni, ha ez neki kérdéses, akkor benyőgi a bajt, és akkor a munkaváltató mondhat A-t, vagy B-t, esetleg azt, hogy menjen el a körzeti orvoshoz, és hozzon róla orvosi ajánlást, hogy végezheti ezt a munkát, és ezzel a munkáltató a saját részéről már mossa a kezeit.


Ha a munkavállaló valamilyen betegségét nem mondja el, és annak köszönhetően lesérül, de tudta, hogy mit vállalt, akkor az az ő sara, a munkáltatót nem perelheti.


Ha valaki olyan durván epilepsziás, hogy elájul, és ráesik a húszmilliárd dolláros akármire, amit tönkretesz, és leáll ennek köszönhetően a gyártás, akkor lehet, hogy erre fizet a biztosító, ami olcsóbb, mint munkaügyi orvost fizetni, állandóan, vagy kártérítést kérni a munkavállalótól.


Az, hogy nem kötelező, nem jelenti azt, hogy a munkáltató nem teheti meg, max. ha a munkavállalónak nem tetszik, hát nem megy el, és keres más munkahelyet.


Én konkrétan epilepsziás vagyok és van még más is, amiket inkább nem mondanék, de örülök, ha nem mustrálgatja az üzemorvos, vagy a munkahely a dolgomat, mert jól titkolom, viszont stigmatizál, és kiszorít a munkaerőpiacon.


Viszont tény, hogy sok esetben a munkavállalót teszi kiszolgáltatottabbá. Ha van valami problémája, és az üzemorvos megvizsgálta, és rámondta az áment, de valamiért baja lett, akkor elvileg perelhetett a munkavállaló, bár erre elég kevés példát tudok mondani, viszont a munkáltató tuti, hogy nem kérhetett kártérítést.


Bár most már amúgy is olyan könnyű kirúgni a munkavállalót, ha kiderül valami baja, mint egy csettintés.

aug. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

...De megjegyzem, az epilepsziám mint betegség ijesztően hangzik, te is felhoztad, de olyan, hogy gyógyszeres kezeléssel soha nincs rohamom, és ha mégis, hát elalvás előtt szokott lenni, akkor is olyan, hogy senki észre se venné, vagy nem jönne rá.


Nyilván vannak helyzetek, ahol ez nem fog változni, mert a munkáltató érdeke is, hogy csak egészséges embert foglalkoztasson, de akkor igenis elküldi vagy a saját üzemorvosához, vagy máshoz.

aug. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy üzemorvos valószínű rá sem jönne mert csak szinte vérnyomást mér,meghallgatja a tüdőt.
aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Hát azért egy orvos rá tud nézni az összes betegségünkre, mert minden fent van a felhőben. Ha az ügyfélkapun nem állítottad le
aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hát azért egy orvos rá tud nézni az összes betegségünkre, mert minden fent van a felhőben."


Ő szerződött üzemorvos, nem pedig a háziorvosod. Nem nézegeti a felhőt, mert ilyenkor köze nincs hozzá. Bemondásos alapon működnek a betegség előzmények. Nálunk alá kell írni, hogy mindent "bevallottál" neki, ami a foglalkoztatásodat érintheti egészségileg. Ha mégsem, akkor gond esetén cipeled magaddal a felelősséget is.

aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
53%
Nálunk szigorúan és kötelezően minden évben van szerencsére, és jó alaposan megvizsgálnak, kikérdezgetik az embert. Ugy gondolom ez így van rendjén. Ez a minimum szerintem, de én még több kötelező vizsgálatot várnék.
aug. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!