Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Másfél éve dolgozok Szlovák...

Másfél éve dolgozok Szlovák állampolgárként Magyarországon, de nem jelentkeztem be a bevándorlási hivatalban. (EGT tagállam) Járt így esetleg valaki rajtam kívül?

Figyelt kérdés

Elvileg ha 180 napból 90-et Magyarországon töltök, akkor be kell jelentkezni, viszont én ezt az utóbbi másfél évben nem tettem meg. Milyen birságot kaphatok ezért? Aki járt már így, az tudna írni privátban?

Sajnos eddig nem tudtam, hogy ilyen kötelezettségeim vannak.



aug. 3. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Ezelatt nem is jártál haza vagy ingázó vagy?

Melóhelyen mondhatták volna mi a helyzet.

aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem EU-s állampolgárnak nincs ilyen kötelezettsége.
aug. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Elvileg ha 180 napból 90-et Magyarországon töltök, akkor be kell jelentkezni"


Mi az hogy elvileg? Linkelj erre vonatkozó jogszabályt, ami alapján ezt állítod!

aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es által feltett kérdésre válaszolnál?


Az egy dolog, hogy ott dolgozol. De ingázol, vagy ott is élsz? Nem mindegy...

aug. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Itt élek Magyarországon, viszont nincs ideiglenes lakcímem, az állandó lakcímem pedig Szlovák. Természetesen szoktam hazajárni, viszont nem vagyok ingázó.

Hármasnak: [link]

aug. 4. 11:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!