Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató által biztosított...

A munkáltató által biztosított olyan munkaeszközök, mint a notebook, monitor, mobiltelefon, céges autó, stb, miért számítanak juttatásnak és miért jelenítik meg pl álláshirdetéseknél a juttatások között, fizetésnél?

Figyelt kérdés
Szerintem ezek a cég tulajdonábanlévő ugyanolyan munkaeszközök, mint egy mozdony, egy kukásautó, szerszámkészlet, stb. Ha a munkavállaló hibájából kár éri, akkor azért a munkavállaló felel a cég felé.

júl. 31. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Így van, ezt a céges laptopot meg mobiltelefont a 90-es évek végén volt menő kiírni utoljára. Mikor egy vagyonba kerültek és nem vettél magadnak.

Azóta ez így maradt. Most már inkább nem kérnéd egyiket se, ha tehetnéd.. :D

Kocsit meg nyilván, akkor adnak, ha megköveteli a munkaköröd, felesleges azt is megemlíteni.

júl. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Egy céges autó lehet juttatás, ha a munkavégzésed például helyhez kötött.


A többivel egyetértek.

Ezek munkaeszközök.

júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
54%
Én pl használhatom a céges autót magán célra is. Kényelmes a valagam, amúgy is mindenhová autóval járok, így nem kell saját autót fenntartanom. Ami elég drága, plusz az árát be is fektethetem, vagy el is költhetem. Baromi sok pénzt takarít meg nekem vele a cég. Ez (fenntartással-karbantartással-fizetnivalókkal) havonta több, mint egy százas (illetve csak az utolsó saját autóm értéke volt több millió, befektetve a kamatai is többtízezret jelentenek havonta).
júl. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
A céges autó, ha személyes használatú, pláne ha korlátlanul, akkor az egy nagyon komoly juttatás. Az én munkakörömhöz nem kell, mégis jár egy 20 milliós autó korlátlan belföldi és külföldi használattal. Ez havi 300-400 ezer forintot ér kb.
júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Ezek soha nem számítottak juttatásnak, ezek olyan felszerelések, amiket napi szinten használni fogsz. Bocsánat, de bebaszna, ha ezeket mind a munkavállalónak kellene megvásárolnia.

Ha egy cég ezeket nem biztosítja a mindennapi munkához, akkor azt a céget nagyon gyorsan elkell felejteni.

A céges autó használata, a munkán kívül, cégek válogatják. Általában, ha ráfizetsz havonta egy plusz összeget, akkor lehet őket használni. Ezeket a kocsikat 4 évente cserélik, és nagyon olcsón meglehet vásárolni a cégtől.

júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Céges autó akkor lehet a juttatások része, ha amúgy nem szükséges a munkához alapvetően vagy engedélyezik a magánhasználatot is. A többi eszköz is lehet ilyen pl. egy prémium telefon, amikor adhatnának sima olcsó szart is.

Amikor megkaptam a céges mobilt én is azt mondtam inkább használom a sajátomat, ilyen nyomógombos valamit akartak odaadni. Nekem elég a SIM kártya és az előfizetés is.

aug. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Béla!


Ezek hol juttatások?

Ezt magadnak spórolod meg...


Megértem akkor mondjuk ha az egész családot viszed két hétre nyaralni külföldre a céges kocsival, de a többi max porhintés.

aug. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Béla!


Ezek hol juttatások?


Ezt magadnak spórolod meg..."


Igen, valóban. Viszont a cég miatt tudom ezt megtakarítani. Ha nem lenne ez, akkor az életszínvonalam fenntartása és az igényeim miatt egy autót kellene fenntartanom. Persze nyilván adhatna annyival több pénzt is, kb ugyanott lennék. De így jobban megéri. Nekem nincs gondom rá, igazából foglalkoznom sem kell vele, csak beülök, megyek. Nem kell a kötelezőn aggódni, a Casco-n, az üzemanyagon, a szervizen... Ezek meg pénzben nem is kifejezhetőek. A 21. században, egy bizonyos szint felett már nem csak annyi egy munkahely, hogy megkapod az x Ft-ot, aztán viszlát. Persze oké, Magyarországon nem ez a jellemző, mi ettől egy "kicsit" haladóbb értékrendben dolgozunk. És működik. Nagyon is jól működik.


"Megértem akkor mondjuk ha az egész családot viszed két hétre nyaralni külföldre a céges kocsival, de a többi max porhintés."


Bocs, nekem nem csak ennyire kell egy saját autó. Egyébként is sokat járok vele, nem csak munka, nem csak nyaralás. Hobbi, szórakozás, stb. Ha csak nyaralásra kellene autó, akkor nem lenne értelme fenntartani. Arra elég bérelni egyet két hétre.

aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!