Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidéken miért nem keresnek...

Vidéken miért nem keresnek szinte sehova diplomásat?

Figyelt kérdés

Általában van 2 közalkalmatotti hirdetés, a többi mind műszaki csopvez vagy mérnöki csak, és csőstől keresik a középfokú végzettségűeket csak vagy könyvelőket.

Vidéken egy pénzugyi diplomával eladói meg biztosítási ügynöki munka a karrierek csúcsa?



#vidék diploma
júl. 19. 17:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Mert a vidék lehanyatlott, tönkrement, elpusztult.
júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem, a bankfióki ügyintéző. Nagyvállalati központok jellemzően Budapesten vannak, ezek keresik a diplomásokat nagyobb számban. Persze a vidéki gyárigazgató is diplomás, sőt, a gazdasági igazgatója is, de kevés ilyen állás van, és még kevesebb ürül meg, hiszen aki épp betölti, nem nagyon van hová továbblépjen, hacsak nem akar elköltözni.
júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A mérnök az nem diplomás?


Egyébként keresnek közgazdászokat is.De, jellemzően gyárak,multik pénzügyi, logisztikai, beszerzési, személyügyi területeire.

Viszont, jóval kevesebb ilyet keresnek, mint mérnököt.


Például csak GYMS megyében, két egyetem van, ami évente több száz közgazdasági diplomát ad ki.



Budapesten sok az SSC, emiatt ott könnyebb a gazdasági diplomával elhelyezkedni jó fizetésért.

júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A gyárigazgatók nem diplomásak. Ők nem tanultak hanem szakmunkásbol elkezdtek egy céget és kinőtték magukat és vezetik.


A mérnököt ugy értettem hogy őket keresik ugyan diplomával, a többi diplomást meg nem.

Vidèken is van egyetem meg ezek.


Kitermelés van, munkahely meg?

júl. 19. 18:54
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"A gyárigazgatók nem diplomásak. Ők nem tanultak hanem szakmunkásbol elkezdtek egy céget és kinőtték magukat és vezetik."


Kevered az ügyvezetőt meg a gyárigazgatót.

Az ügyvezető lehet szakmunkás.


Viszont a gyárak itt jellemzően nemzetközi nagyvállalatokhoz tartoznak.Ott pedig mind diplomások a gyárigazgatók.

júl. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem keverem. Nem egy céget ismerek meg azt aki létrehozta vezeti. Vidék.
júl. 19. 19:13
 7/18 A kérdező kommentje:

De meg az áruházláncok vidéki vezetői hát nem tudom de pl azok gyakran úgy hirdetnek hogy diplomas feladatokra keresnek középfokú végzettségűt.


Pl pesten leírják egy állásnál mi a feladat mellé elvárás diploma.

Ez vidéken leírva ugyanazok a feladatok elvárás középfokú végzettség.


De amugy inkább a munkásokat keresik eladókat ügynököket konyvelőket mint a tenger.

júl. 19. 19:16
 8/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
70%
Melyik "vidéken"?
júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
KMo.
júl. 19. 21:37
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#7 Én is diplomásként munkát keresek vidéken, de a diploma, ha nem a szakterületen dolgozol, csak egy papír, amiért nettó x ezer forintot fizet a munkáltató, és valószínűsíti, hogy nem vagy analfabéta.

A vidéki cégek nem akarják kifizetni a diplomáért járó plusz bért (jogosan), ha a munkakör amúgy érettségivel simán ellátható.

Én lazán le szoktam tagadni a diplomám, vagy az interjún megmondom, hogy csak tájékoztatásképpen írtam be.


Én HO / távmunka állásokat nézegetek, mert bár két vidéki helyiség között kell ingáznom, vidéken kevés az a munkakör, amit szívesen csinálnék és gyakorlatom is van benne (IT 2nd line / app support)

Arra gondoltam, hogy HO állásra jelentkezem ilyen poziba, és amikor "A" helyiségben vagyok, akkor bérelek egy asztalt egy shared office-ban, amikor meg otthon vagyok, akkor az igazi HO.

Így nagyobb eséllyel találok hirdetéseket, és állást, ami pénzben, poziban megfelelő lenne.

Van rengeteg full HO munka, próbáld meg azokat, hátha...

Én még csak egy hónapja kezdtem újra munkát keresni, egyelőre nem sok sikerrel, de neked drukkolok!

júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!