Melyik országban a legmagasabb a NETTÓ fizetés, illetve marad a legtöbb a kötelező kiadások után?
Egy csomó összehasonlító oldalt találni, de bruttó béreket írnak (halálom... mint valami marketing, miközben a legtöbb nyugati országban amúgy is többkulcsos adó van meg ilyen-olyan rejtett dolgok, amik itthon nem, jól hangzik, csak a töredékét kapod a számládra/kézhez). Ez az egyik.
A másik, hogy az is jól hangzik, hogy Svájcban milyen magasak a bérek, de ha nem idősdogondozónak, házvezetőnőnek vagy bébiszitternek (tipikus női munkák) mész akkor felét elviszi a lakhatás, plusz mivel dolgozni megy ilyen helyekre az ember (a munkamorál sem az itthoni tingli-tangli, főleg bevándorlóként) kajában és egyebekben sem könnyű spórolni, mert nem fog egy lyuknyi, főzőlapos helyen nem fog főzögetni, stb.
"A másik, hogy az is jól hangzik, hogy Svájcban milyen magasak a bérek, de ha nem idősdogondozónak, házvezetőnőnek vagy bébiszitternek (tipikus női munkák) mész akkor felét elviszi a lakhatás, plusz mivel dolgozni megy ilyen helyekre az ember (a munkamorál sem az itthoni tingli-tangli, főleg bevándorlóként) kajában és egyebekben sem könnyű spórolni, mert nem fog egy lyuknyi, főzőlapos helyen nem fog főzögetni, stb"
Aluliskolázott csicskamunkásként hiába mész 'gazdag' országba, ugyanúgy egy csicska maradsz, míg magas egzisztenciájú szakemberként csóró országban is átlagon felüli életmódot tudsz folytatni.
Egyébként sokkal jobban megéri szegényebb országból teljes remote dolgozni és off-shore cégen keresztül számlázni gazdagabb országban tevékenykedő cégnek.
Számomra kötelező kiadás az önfejlesztés és a kocsi. Egyikről sem vagyok hajlandó lemondani.
Másik meg egyáltalán nem költ ezekre.
Szóval akkor most mennyi is a kötelező kiadás?
Nettó bé? Szerinted egy 40 éves 3 gyerekes családanya meg egy pályakezdő gyerekmentes férfi ugyanannyi nettót keres?
Próbálok a kérdező fejével gondolkodni. Azt keressük, ahol a legalacsonyabb a bérek adóztatása - ezáltal a legkisebb a különbség a bruttó és nettó bér között. Ehhez kell hozzávenni, azt hogy relatíve magas legyen a bruttó alapbér is hiszen, a megélhetés szempontjából az a releváns hogy ténylegesen mennyi marad.
Azt is feltételezem, hogy a kérdező az szingli - bár ez nem derül ki a kérdésből - hiszen , ez jelentősen módósíthatja az adózási rangsort.
A három legalacsonyabb adója Európában az egyedülálló alkalmazottak közül:
(nem összekeverendő a magyar 33,5%-kal, ebben már minden munkáltatóti járulék is benne van).
1, Svájc. (23,5%)
2, Egyesült Királyság (31,3%)
3, Lengyelország. (34,3%).
A három ország közül, messze Svájcban a legmagasabbak az átlagfizetések/bruttó fizetések is, így ez alapján egyértelműen nyerő.
Ha hozzávesszük az életszínvonalhoz az ország általános árszínvonalát, akkor érdemes lehet bevenni a listába még
Hollandiát (35,1%-os átlagos elvonás)
és Dániát (36,4%-os átlagos elvonás).
Ha a tényleges "fogyasztást" nézzük:
Abban szintén Hollandia és Svájc a nyerő. (És Ausztria, de azt a magas adók miatt kizártuk).
Adatok forrása OECD adózási jelentés 2024:
És EU átlagbérek Wiki oldal:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!