Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy adótanácsadó cégnél (Big4...

Egy adótanácsadó cégnél (Big4 egyike) vagy egy bankban lenne érdemesebb dolgoznom pályakezdőként?

Figyelt kérdés
Mindkettő gyakornoki munka, de lehetőség van feljebb lépni.
júl. 16. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Kérdés, mit szeretnél, melyik terület érdekel, mik a távlati terveid.
júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Érdekel mindkettő. Jelenleg folyamatban van mindkét állásra a bejutásom, mindenképp jó lenne egy olyan munka, ami hosszútávú és fejlődni lehet, illetve a ranglétrán feljebb jutni.
júl. 16. 14:17
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Ahová felvesznek
júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%

"Érdekel mindkettő. Jelenleg folyamatban van mindkét állásra a bejutásom, mindenképp jó lenne egy olyan munka, ami hosszútávú és fejlődni lehet, illetve a ranglétrán feljebb jutni."


Ilyen általános bullshit szövegre nem lehet értelmes tanácsot mondani, bár gondolom azért nem tudod megfogalmazni, hogy melyik terület érdekel és azon belül miből szeretnél fejlődni és milyen területre orientálódni, mert fingod nincs az egészről.


Ezesetben azt javaslom, hogy oda menj ahonnan egyáltalán kapsz ajánlatot, mert ilyen határozatlan, elképzelés nélküli egyéneket nemigen kedvelnek sehol.

júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Big4-ba lehetetlen bejutni
júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tapsztaltad? Vagy hogy érted? Már interjúra se hívtak be?
júl. 17. 10:33
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

"Big4-ba lehetetlen bejutni"


Lehetetlen a faxt. Kevés olyan olyan hülye van aki alacsony bérért elmegy bohóckodni oda úgy hogy túlórákat sem fizetnek.


Interjúztam a KPMG-hez Python dev munkakörbe, mert felkeresett a fejvadászuk, mondom 1 próbát megér. 6 éves tapasztalatomra kínáltak 1,2 milliót miután átmentem minden körön (egyébként egyáltalán nem volt nehéz a tech része sem) úgy hogy az aktuális helyemen kerestem 1,4-et és máshova dobbantottam 1,8-ért.

júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7

Vannak olyan részlegek, ahol fizetik a túlórát.


Kérdező, én első körben a Big4-t ajánlanám, mert sokkal több és szerteágazóbb tapasztalatot tudsz gyűjteni, és CV-ben is jól mutat.

júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Van akinek van személyes tapasztalata?
júl. 17. 16:12
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

#6 Tapasztaltam, már pályakezdőként is jelentkeztem mind a 4 céghez adótanácsadásra, illetve később is.

Nekem jogi és közgazdász végzettségem van, viszont csak jogi területen van munkatapasztalatom, kifejezetten tax területen nem dolgoztam sajnos, pedig érdekelne a terület.

Interjúra egyszer sem hívtak be, régen sem és mostanában sem, gondolom elvárás, hogy legyen valami szakmai tapasztalat is vagy nem tudom, odáig még nem jutottam el, hogy legalább egy HR-essel beszéljek.

júl. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!