Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes elhagyni a jogi...

Érdemes elhagyni a jogi pályát és elmenni adótanácsadónak egy Big4-hoz?

Figyelt kérdés

Eddig ügyvédjelöltként dolgoztam, de úgy érzem, hogy semmi jövőm nincs már ezen a pályán. Annyira beszűkültek a lehetőségek, hogy a normális, neves helyekre nagyon nehéz bekerülni és eleve egyre kevesebben hirdetnek ügyvédjelölti poziciókat, in-house jogi előadói állásokról nem is beszélve.

Nem is érzem magam elég jónak úgy általánosságban ebben a szakmában, ráadásul semmi motiváció nincs bennem, mivel a vezetőség elvárja a heti 5 nap irodai benntlétet, alig fizetnek, nem emelnek és alig adnak érdemi, hasznos munkát, munkaszervezés borzalmas.

Big4 cégeknél folyamatosan látom, hogy keresnek tax területre juniorokat, így, mivel van közgazdász diplomám is és szerettem az adózást és a számvitelt, ha jobban beleásom magam akár még lehet is esélyem egy interjún. Fizuban sokkal nem lesz több, ez igaz és sok túlóra lesz, de már úgy vagyok vele, hogy inkább bevállalnám ezt is, de legalább érezzem magamon a fejlődést és egy big4 még mindig ér valamint egy CV-ben, még ha csak néhány évig van ott valaki.

Ti mit gondoltok erről?



2023. jan. 22. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, próbáld fejleszetni magad és ne add fel az álmod bármi is az! Ha nem tetszik a munkahely, nézz másikat és csak akkor mondj fel ha felvettek máshova.
2023. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 a kérdező leírta, hogy nem ez az álma, mivel nincs hozzá motivációja és nem érzi magát elég jónak a szakmában.

Ami ennyire nem megy, azt nem kell erőltetni.

Kérdező, szerintem próbáld meg. Egy közgazdász diplomával sokkal több a lehetőséged, szerintem használd ki.

2023. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

2es nem azt írtam hogy hogy maradjon ott, hanem hogy nincs elbírálva hogy felvételt nyert, ne hagyja ott a jelenlegi munkahelyet.

Ha ott hagyja és nem veszik fel sehova akkor itt már sejted mitörténik.

Ami nem jó akkor az nem jó váltani kell, de nem szabad két székközzé esni.

2023. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Újabb jogász akinek leesett, hogy mennyire telített a pálya. Elmentem jogra mert tök menő a dr. a nevem előtt. Csakhogy minden évben több száz jogász végez.
2023. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azt gondolnám át, hogy mi volt a célom a joggal, illetve milyen előnyei és hátrányai lennének a közgazdász területre váltásnak. Ha a joggal kapcsolatban már nem vagy motivált, a számvitelt és adózást viszont szeretted, akkor én megpróbálnám azt a helyedben.
2023. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes. Nálunk az üzletkötő jogász. Hiteles az ügyfelek szemében, szereti is csinálni és nem is hal éhen. Néha jogi ügyben is megkérdezzük a véleményét, ha a jogászok nem elérhetőek, mert csak mögötte van az a pár év jogi egyetem.
2023. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!