Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő közgazdásznak...

Pályakezdő közgazdásznak (turizmus-vendéglátás) hova érdemes menni a legjobb fizuért?

Figyelt kérdés

júl. 14. 14:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
10-es te vagy a legirigyebb gyökér, mert még helyesírás sem megy. 8 általánossal ne pattogj. 😅
júl. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
47%

Jujj de beszóltál, megyek és telesírom a párnámat. :D


Szerintem azok "büfészakoznak" meg verik maguk a földhöz, amint meghallanak egy humán jellegűbb egyetemi végzettséget, akiknek az érettségi sem nagyon sikerült.


Máskülönben miért zavarna BÁRKIT, hogy a kérdező milyen szakon végzett?

júl. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
18%

13: elég sokat elmond rólad, hogy azt hiszed az érettségin el lehet bukni, de hát nem meglepő, aki az alján van, az kénytelen mindenféle képzeletbeli embereket kitalálni, hogy megnyugtassa magát.


De ne aggódj tesó, ezzel a wc papírral kevesebbet fogsz keresni mint a nyo'c általánost végzett alkesz segédmunkások az építkezésen :) Sors fintora, hogy a fizikai munkát megfizetik ma, de az efféle semmirekellő, kamudiplomákat nem.

júl. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%

Spec pénzügyesként dolgozom, és jól megvagyok...


De az öncélú személyeskedésen túl továbbra is érdekel, hogy mi okból vered magad a földhöz a humán jellegű szakok létezése miatt? Felettébb érdekelne.

júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
23%
Itt csak te vered földhöz magadat, mi meg szimpla tényeket közlünk.
júl. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
47%
Tehát továbbra sem kapok választ arra, hogy miért habzik a szátok a "turizmus és vendéglátás" kifejezés miatt. Rendben, legyen.
júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Látom néhány hőségtől agresszív elmebetegnek magas hogy mi a kérdés.
júl. 16. 14:16
 18/25 A kérdező kommentje:
Kérjük a kényszerzubbonyokat becsatolni és átadni a jobb szövegértésűeknek a terepet. :D
júl. 16. 14:20
 19/25 anonim ***** válasza:
Azt hozzá tenném hogy a kérdés sem egészen tiszta. Pontosan mire gondolsz? terület, pozíció, cég? Első kettő esetén hátrányból indulsz a matekosabb pozíciókban a többi közgazdászhoz képest. Cég esetén meg mint mondták korábban, nem leszel abban a helyzetben hogy sokat válogassál, br 500-600k-nál én kimaxolnám.
júl. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
43%

Turizmus vendéglátás szak: csak a tényeket közöltük, akinek már van tapasztalata a munkaerő piacon.

Most őszintén ezzel a végzettségggel hová lehet elmenni dolgozni? Indokolatlanul sokat képeznek ki ezeken a szakokon. Továbbá már az egyetemi évek alatt is a szakmai gyakorlat vagy arról szól, hogy szállodába szobaasszonyi feladatokat látnak el vagy étteremben pultos / pincér. Ezekhez meg ugyebár nem kell diploma.

Utazási irodákban meg elhelyezkedni kb. kihalásos alapon megy.


Turizmus vendéglátás diplomával meg szerintem senki se áltassa magát, hogy közgazdász... Mint írtam egy cég előbb fog felvenni olyan személyt, akinek valódi közgáz diplomája van.


Turizmus vendéglátás diplomával az a legnagyobb baj, hogy vagy erős hátszélre vagy extra jó képességekre van szükség, hogy normális állást kapj, főként pályakezdőként. Ha ezek nincsenek meg, akkor tényleg álmodozni lehet a legjobb fizetésről, de örülhet, ha kap állást. De majd a 200 sikertelen pályázat után, amikor még annyit sem írnak vissza, hogy sajnos nem, szembe jön a valóság.


Anno én is majdnem elkövettem azt a hibát, hogy turizmusra jelentkeztem, de szerencsére időben rájöttem, hogy a közgáz jobb lesz, legjobb döntés volt. Mire végeztem az egyetemmel már a munkahelyem is megvolt. 😁

júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!