Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy járok jobban? Ha elkezdek...

Hogy járok jobban? Ha elkezdek tanulni vagy ha megvárom, hogy hirdessenek állást?

Figyelt kérdés

Van egy cég, ahova általánosságban elmondható, hogy elvárás egy adott IT skill, amivel egyelőre nagyon-nagyon alapszinten rendelkezem. Arra gondoltam, hogy most nyáron a temérdek szabadidőmből áldoznék a program elsajátítására, hogy legalább egy haladó szinten legyek belőle. Viszont! Jelenleg és az elmúlt időszakban (Kb 2 hónap) ez a cég egyáltalán nem hirdetett olyan pozíciót, amire megfeleltem volna. Itt jön a kérdés, hogy érdemes-e előre energiát fektetnem bele vagy várjam meg, hogy hirdetnek-e egyáltalán ilyen pozíciót a közeljövőben? Egy esetleges interjú előtt kapkodni sem szeretnék, de azt sem szeretném, ha felesleges időpazarlás lenne a befektetett energiám és beláthatatlan ideig nem hirdetnének nekem megfelelő állást, aztán egy olyan cégnél landolnék, ahol nem elvárás ez a tudás.

Köszi, ha a véleményeddel, tanácsoddal, meglátásoddal segítesz!



júl. 8. 02:31
 1/9 A kérdező kommentje:
A lényeg persze kimaradt, tehát a szóban forgó cég lenne a legfőbb prioritásom, hogy oda be tudjak kerülni, innen indul az egész történet.
júl. 8. 02:34
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem tanulni sosem felesleges. Nem tudhatod mikor bizonyul hasznosnak az a tudas.

Kepezd magad! Aztan kuldhetsz egy eletrajzot ennek a cegnek, meg akkor is, ha nem hirdetnek.

Mert lehet, h epp nem aktualis, de ha legkozelebb keresni fognak, a te cvdet veszik elo.

júl. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
85%
Egyetértek a 2. kommenttel. Sosem baj , ha fejleszted magad. Egy cég ezt is figyelembe veszi, hogy mennyire vagy képes fejlődni. Mindegy hogy milyen céghez jelentkezel a tudás, az tudás.
júl. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Noren1989 ***** válasza:
81%

Én nem építenék egy adott cégre jövőt munkavàllalóként.


Tanulj, több területen is, ha teheted.

júl. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem tartom észszerűnek.


Meg akárhány interjún voltam, az önmagamtól összeszedett tudásra sosem voltak kíváncsiak, csak arra, amit munkában is használtam.

júl. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj.

A tudás mindig jól jöhet, és lehet, hogy nem ennél, hanem egy másik cégnél.

De ha nincs tudásod, akkor esélyed sem lesz ennél a cégnél sem, hiába kapkodsz.

Ha szert teszel valami gyakorlatra, az ugyancsak jól jönne.

júl. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
A legnagyobb hülyeség 1 cégre alapozni. Sok szenvedés, munka után bejutsz, aztán rájössz hogy csürhe bagázs, téged meg alulfizetnek és kihasználtak
júl. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Tanulni, képezni magadat jó ötlet, mert - különösen IT területen - olyan gyorsan változnak a dolgok, hogy muszáj az up-to-date tudás.


2. Egy cégre specializálódni nem túl jó ötlet, mert nagyon sokminden történhet egy céggel, másrészt meg kívülről, különösen pályakezdőként nagyon kevés tudásod lehet arról, hogy valójában milyen is annak az adott cégnek dolgozni.

júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én álláskeresésnél nem fókuszálnák kifejezetten 1 cégre 2 okból.

1.Hiába jó a cég hírneve, ad jó fizetést és juttatási csomagokat, a kollégáidat nem választhatod meg, ha kikapsz valami nyomorék főnöket akkor tökmind1 milyen jó az adott cég.

2.Álláskeresésnél bekorlátozod magad, hosszabb idő lesz állást találni. Sok cég van az országban akik informatikust keresnek.

júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!