Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szülés után mennyire nehéz új...

Szülés után mennyire nehéz új munkahelyet találni?

Figyelt kérdés

Most jöttem még csak el táppénzre a munkahelyemről, de már azon gondolkozom, mi lesz, ha majd vissza kell menni dolgozni. Ahonnan eljöttem, oda semmiképp nem szeretnék visszamenni. 2 gyereket tervezünk kis korkülönbséggel, tehát 4-5 évre kiesnék a munkából. Számviteli/bérszámfejtő területen dolgoztam, ezek azért elég változékony területek sajnos, attól félek 4-5 év múlva majd úgy állok ott, mint egy pályakezdő újra. Nehéz lesz így új munkahelyet találni? És nehéz lesz újra tanulni a dolgokat?

Bár amúgy azon is elgondolkoztam, hogy szakmát váltok, mert bár érdekelt ez terület és szerettem, a munkahelyem eléggé megutáltatta velem. 😕 Egy munkahelyem volt még csak, azért még reménykedek, hogy máshol nem ilyen rossz.



júl. 8. 01:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Naon
júl. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon.... addig jobban teszed ha le is diplomázol
júl. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Gyerek mellett probalnék nyelvet/nyelveket tanulni. Sokat segítene az esélyeiden..
júl. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Senki nem akar kisgyerekes anyukát felvenni, ha jelentkezik helyette gyermektelen, akivel kevesebb a gond és hidd el, jelentkezik.
júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor a nőknek egész életükben egy helyen kell dolgozniuk vagy mi? Pályakezdőként eleve nehéz elhelyezkedni, utána azért mert már biztos gyereket akar, főleg ha már neadjisten férjhez is ment, mint én és ez látszik a nevén is... Utána meg akkor ezek szerint a kisgyerek miatt. Hát ez tök jó, majd akkor talán 40 évesen hasonló esélyekkel indulok, mint a férfiak, addig meg passz. Vagyis hát a nyelvtudásomat gondoltam, hogy felelevenítem/fejlesztem, aztán majd meglátjuk...

Azt amúgy miből gondolod, hogy nincs diplomám?

júl. 8. 15:11
 6/8 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tudom, hogy akkor mi lett volna a jó megoldás. Nagy nehezen el tudtam helyezkedni pályakezdőként. Elfogadtam egy elég sz.r munkalehetőséget, dehát úgy voltam vele, arra jó lesz, hogy tapasztalatot szerezzek. Ugye akkor azt a tanácsot kaptam, hogy azért 3-4 évig maradjak ott, mert annyi kell hogy jól mutasson az önéletrajzomban. Oké utána már eljártam állásinterjúkra, de ugye mindenhol jött a kérdés, hogy mikor akarok gyereket... Pedig akkor még nem voltam férjnél, dehát igazából már pályakezdőként is megkaptam ezt a kérdést, úgyhogy nem meglepő, hogy pár évvel később még inkább. Persze hazudik az ember, de akkor se engem választottak. Majd jött az esküvő, akkor szüneteltettem a dolgot. Utána nyilván már a nevemen is látszott, hogy férjnél vagyok, még kevésbé voltam "kívánatos" a munkáltatók számára. Aztán utána már tényleg akartunk gyereket, csak nem jött olyan gyorsan össze. Akkor azt a tanácsot kaptam, hogy hát így gyerek előtt ne váltsak munkahelyet. Nem tudom, hogy jól tettem-e, hogy megfogadtam ezt a tanácsot, vagy sem, mert igazából ha munkahelyet váltok, majd az új helyen félév múlva bejelentem, hogy terhes vagyok, oké, ki nem rúghatnak, de oda megint milyen szájízzel mennék vissza dolgozni, majd a gyed után? Ugyan úgy rosszal, mint ide, amit utálok és nem is akarok visszamenni. Szóval nem tudom, mikor hogy kellett volna döntenem, hogy jó legyen. Az lett volna a jó, ha már elsőre egy olyan munkahelyet találok, ami normális, vagy legalábbis normálisabb a jelenleginél.
júl. 8. 16:08
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
A nyelvtanulasos javaslatom miért lett lepontozva? Gyerek mellett nincs rá napi fél óra? Angol mellé mondjuk egy plusz nyelv tényleg baromi sokat segithetne a hölgynek pár év múlva. Annyi idő alatt meg el lehet azért egy jó szintre jutni.
júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz lesz így új munkahelyet találni? - ez azon is múlik, hogy amikor aktuális lesz, milyen épp a munkaerőpiac, ezt lehet becsülgetni, de igazából nem tudod előre.

És nehéz lesz újra tanulni a dolgokat? - ebben viszont van tapasztalatod, hogy mennyire volt nehéz elsőre. Másodszorra (ugyanazon a területen) könnyebb és gyorsabb, várhatóan. Ha a saját szakmádba akarsz majd mégis visszamenni, előtte pár hónappal el tudod kezdeni nézni az aktuális jogszabályokat, előírásokat, és akkor képben leszel.

júl. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!