Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak Magyarországon még...

Vannak Magyarországon még olyan cégek ahol készpénzben kapják a dolgozók a fizetést?

Figyelt kérdés

júl. 5. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Hogyne.
júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Van de nem sok. Ma már sokszor még a fekete munka után járó bért is utalják.
júl. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A jelenleg hatályos jogszabályok értelmében lényegében bármelyik cégnél kérheted készpénzben. (S ez még akkor is így van, ha a cég illetékes munkatársa azt mondja, hogy nem.)
júl. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Nekem soha nem utalták a fizetésem. Valahogy mindig olyan cégnél dolgoztam, ahol nem volt gond a készpénzes fizetés.

Csak jelzem: Soha nem dolgoztam feketén és szürkén sem.


Nyilván egy multinál nem fognak azért fenntartani egy házipénztárt, hogy 1-2 embernek készpénzben fizessenek. Náluk az utalás egyértelműen könnyebb adminisztráció szempontból is, nem beszélve arról a rengeteg pénzről, amit szállítaniuk, kezelniük kellene (őrzés, biztonság stb.).


Egyébként készpénzes fizetés az is, ha elindítják az általad kért címre a fizetésed. Ilyen esetben sem kell készpénzzel foglalkozniuk. Majd a postás kiviszi.

júl. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Nalubk 100 fos cegnel en vagyok az egyeduli aki kpban keri a fizut
júl. 7. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Férjem is kp-ban kapta világ életében. Ő sem volt soha feketemunkás.
júl. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%
A vendéglátóipar és az építőipar likeolja ezt a kérdést.
júl. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!