Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizikai munka alkalmira...

Tomib2 kérdése:

Fizikai munka alkalmira jelentkeztem próba napra behivtak jövő héten. ugy tudom azt is ki kell fizesék. nekem bérletet kell vennem stb mire kell figyelni h a próba napot kifizesék? ez alkalmi nincs szerződés mint az állandonál

Figyelt kérdés

júl. 4. 16:24
 1/9 A kérdező kommentje:
ha azt mondják nincsenek meg elégedve nem szeretném ha egy napot gályáznék ingyen
júl. 4. 16:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég jegyet venni nem kell rögtön bérlet.

Ha kis cég nem fogják kifizetni sajnos legtöbb helyen ez dívik.

júl. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

de kell bérlet sajnos volán vonat bkk minden több ezer forinnt lenne oda és visza

ezért se mindegy h ha olyanok legalább a proba napot fizesék igenis ki.

júl. 4. 18:04
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem szokták kifizetni sajnos.

Törvénytelen, de nem tudsz mit tenni.

Mi már másodszor járunk így, mindkettő multicég.

júl. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fog neked bérletet fizetni egy próba napra teso
júl. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"mire kell figyelni h a próba napot kifizesék?"


Próbanap nem létező fogalom jogilag.


A ledolgozott időre bérezés jár. Arra figyelj, hogy nap végén megkapd a béred.


Ha nem kapod meg, akkor a kormányhivatalokban találod a Foglalkoztatás-felügyeleti hatóságot, ott tegyél panaszt.

tegnapelőtt 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6# ez úgy szokott történni, hogy semmilyen igazolványt nem kérnek a dolgozótól munkábalépés előtt.

Vagyis nem jelentik be. Nos ettőlfogva milyen jogon kéri a munkavállaló a bérét? Azt fogják mondani ott sem volt.

Sajnos magyarországon ez van.

tegnapelőtt 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszi, de ismerem a szabálytalan történeteket.


"Vagyis nem jelentik be. Nos ettőlfogva milyen jogon kéri a munkavállaló a bérét?"

Olyan jogon, hogy ott dolgoztál.


A "bejelentés" nem a dolgozónak van előírva, mint kötelezettség. Ha azt nem teljesíti a foglalkoztató/munkáltató, attól még neked jár a ledolgozott időre bérezés. Maximum őt megbünteti az illetékes hatóság a bejelentés elmulasztása miatt.


Biztosan hallottál már olyan NAV-os történetekről, hogy utólag kellett a dolgozókat bejelenteni és megfizetni utánuk a közterheket.


"semmilyen igazolványt nem kérnek a dolgozótól munkábalépés előtt."

Na látod, tudod te a dolgok menetét. Az ilyen helyet kerüld el messzire. Mert az ilyen nem csak egyszer-kétszer, hanem többször fog szabálytalanul eljárni veled szemben. Ennél többet nem tehetsz magadért.

tegnap 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8# Értem én amit mondasz, de ha a munkáltatónál nincs nyilvántartva hogy ki dolgozik, az olyan, mintha az illető nem is dolgozna ott.

Tehát munkáltatói szemszögből írom.

Magyarul, bizonyítsnia kell a munkavégzőnek, hogy mikor mennyit dolgozott.

Nos, hogyan?

Jelenléti ív nincs, mások nem fogják tanúsítani.

Akkor hogyan?

ma 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!