Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért élnek abban a...

Sokan miért élnek abban a tévhitben,hogy az utazási költségtérítés csak adható, egy opció és nem törvényi kötelezettsége a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Nem egy kérdésnél láttam már ilyen válaszokat.

Ha valakinek a munkavégzésnek megjelölt telephelyen kívül található a bejelentett lakcíme,akkor megilleti munkába járási hozzájárulás.

Tömegközlekedésnél, a helyközi bérletek minimum 86 százalékát köteles fizetni a munkáltató.Gépkocsinál meg minimum 18 forintot minden KM után, maximum 30 forint/km adható adómentesen.


Tehát, ez törvényi kötelezettség, nem pedig opció, adok, nem adok.

Ha nem ad, olyan törvénysértés, mintha feketék foglalkoztatna.


Persze, a tipikus nyuszi magyar munkavállaló nem jelenti az ilyen cégeket a hatóságoknak és elfogadja, ha a munkáltató azt mondja, ő ezt nem fizeti.


júl. 2. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Én se értem.

Volt, hogy valaki a teljes fizetését el kellett autózza ahhoz, hogy munkába járjon.

Ez közmunka volt, tehát állami munkáltató, akinek aztán betűre be kell tartania a törvényt.

júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert ha alapból nem ajánlja fel a cég az azt jelenti, hogy nem is szívesen fizeti ki ami azt jelenti ha elkezd ezen aggodalmaskodni a munkavállaló elfogják küldeni és keresnek mást aki megvan enélkül is.
júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Az alap a bérlet, a km pénz az opció, illetve akkor kötelező, ha a bejárás tömegközlekedéssel nehezen megoldható. Tehát pl te hiába szeretnéd megkapni a km pénzt, miközben a haver visz el/haza minden nap, így bérletre nincs is szükséged, nem köteles a km pénzt adni. Ha meg nem adsz le bérletet, akkor azt is buktad.

Illetve opció még az, hogy a munkáltató megoldja a bejutásodat (pl vállalati buszjárat, főleg nagybb cégeknél).

júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
2: Elég szólni egy hatóságnak vagy a rendőrségnek ahhoz, hogy ez ne így legyen.
júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Mivel a gépjármű ktg térítésre a 16/2023. (I. 27.) Korm. rendelettel módosított rész vonatkozik ami csak opcionálisan adható, a tömegközlekedésre meg ami kötelező, a 39/2010. (II. 26.) Korm. rendelet és az Mt. írja elő.
júl. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Waberer’s a tömegközlekedéses bejárást állták volna, de autóval való bejárásba nem szállnak be… Na ezt hogy?


Amúgy azóta is keresnek embert a pozícióba (lassan 1 éve)

júl. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, nem olvastam a kommenteket, de 5-ös megválaszolta a kérdésemet
júl. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Waberer’s a tömegközlekedéses bejárást állták volna, de autóval való bejárásba nem szállnak be… Na ezt hogy?"


Előtte írták, hogy az autóval való bejáráshoz nem köteles hozzájárulni, csak és kizárólag akkor, ha ->


• a munkavállaló lakóhelye vagy tartózkodási helye, valamint a munkavégzés helye között nincsen közösségi közlekedés;

• a munkavállaló munkarendje miatt nem vagy csak hosszú várakozással tudja igénybe venni a közösségi közlekedést;

• ha a munkavállaló mozgáskorlátozottsága, illetve a súlyos fogyatékosság minősítésének és felülvizsgálatának, valamint a fogyatékossági támogatás folyósításának szabályairól szóló kormányrendelet szerinti súlyos fogyatékossága miatt nem képes közösségi közlekedési járművet igénybe venni,

• a munkavállalónak bölcsődei ellátást igénybe vevő vagy 10 év alatti köznevelési intézményben tanuló gyermeke van.


Hosszú várakozás-> az az időtartam, amely a munkavállaló személyi, családi vagy egyéb körülményeire tekintettel aránytalanul hosszú, és amely az út megtételéhez szükséges időt meghaladja.

júl. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nézd a 7-es kommentem
tegnapelőtt 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6: Megmutatod a hirdetést?

Jelentkeztél rá?

tegnap 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!