Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A biztosítói munka piramis...

A biztosítói munka piramis rendszerű?

Figyelt kérdés
Tehát mindig kell újakat beszervezni?

júl. 1. 19:32
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
Ezt értem 5-ös, de ha nem az a biztosítói munka, akkor miért van, aki ilyen munkát végez és nagyon nyomatja, hogy ez mennyire jó és menjünk ide dolgozni?
júl. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%

Azért, mert több ügynök több ügyfelet tud hajkurászni, több lesz a megkötött biztosítás és több jutalékot fizet az ügynökségnek a biztosító. Az ügynökségen belül a jutalékbevétel elosztása az, ami sokakat piramisjátékra emlékeztet, mert a fő ügynökök, akik a hálózat csomópontjaiban vannak (sok alattvalót szerveztek maguk alá és azoknak is sok alattvalója van), akasztják le a nagy lét - ők maguk már sokszor nem is hajkurásznak ügyfeleket, az alattuk dolgozó ügynökök kaparják nekik is a gesztenyét. A frissen csatlakozottaknak csak éppen csurran-cseppen egy kis éhbér, vagy ha nagyon ügyesen pörgetik a biznicet akkor több is.


A biztosítóknak is érdeke hogy ilyen nagy hálózatok jöjjenek létre ahol sok kis szorgos ügynök teríti az élet meg nyugdíjbiztosítást, miközben a háló közepén hízva kövér pókok tartják egyben a nagy hálót.

júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Definiàlhatnàd hogy mit értesz "piramis rendszerű" alatt mert ilye szakzsargon nincs.

Gondolom a "piramisjàték" valamiféle àthallàsa, azzal nem kéne keverni mert az teljesen nmàs.

júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:

Szerintem ilyesmire gondol, hogy a biztosítói munka is ilyen mlm rendszerű, mint a fundamenta volt. Ahol nem csak eladni kell hanem időközönként új embereket beszervezni "magad alá."


[link]

júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel a klasszikus munkahelyek is "piramis rendszerűek" mert a hierarchia és a fizetések mértéke is "piramis" formajelleget mutat.
júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Miért? A buszsofőr sem mondja az utasoknak, hogy figyu gyertek már ide a volánhoz dolgozni.
júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Meglepődnél amúgy ha tudnád mennyi olyan nagy cég van, ahol nem ügynökmunka van, de kapsz bónusz pénzt, ha olyan új dolgozót hozol aki beválik a cégnek. (nem mond fel 1-2 hónap után)
júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
Elhiszem. De összességében nem ez a jellemző.
júl. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
A jelenlegi és a megelőzi 3 munkahelyemen is volt ilyen, úgy hogy elég különböző területeken dolgoztam, és egyik se ilyen ügynökösködés, meg értékesítés meg mlm volt.
júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem is volt már jó pár és különböző, de még ilyet én sem tapasztaltam, hogy ezért bónusz járnak, mert szerzel valakit, aki egy jó ideig ott is dolgozik. De nyilván mindig tanul az ember.
júl. 2. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!