Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Networking mit jelent,...

A Networking mit jelent, milyen kapcsolatba kerülsz valakivel?

Figyelt kérdés

Én viszonylag jól kommunikálok, tudok nyitni új emberek felé, de nincs elképzelésem hogy ez a networking milyen lenne.


Amikor networking-elsz akkor kb. barátokat próbálsz szerezni, vagy inkább csak ilyen szakmai bemutatkozást csinálsz?


Hogyan tartod ezekkel az emberekkel a kapcsolatot?


tegnapelőtt 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Az Mlm/network, stb bújtatott elnevezésű marketing lényege, hogy értékesítői hálózatot építs. Keress olyan személyeket, akik alattad fogják ugyanazt a tevékenységet végezni, - terméket, szolgáltatást vásárolni, eladni másoknak jutalék reményében - amit Neked is kell(ene). De mivel tanácstalan vagy, így vak vezet világtalant. Erre van a szponzor, felső vonal, aki szintén lehet ugyanolyan tanácstalan mint Te, de valahogy csak beszervezett. Így, ha elakadsz rá számíthatsz. Vagy nem, e attól a hálózatnak működnie kellene, mert csak akkor van belőe pénzed valamilyen formában, ha van forgalom.


Kapcsolati tőkéből feláldozhatod a családi, baráti kört, vagy spontán hideghívásokkal is próbálkozhatsz, de mivel eléggé régimódi és lejáratott módszer, így jó esélyel sok elutasításban lesz részed, míg valaki végül belép alád. Akit utána mentorálnod kellene, ha elakad a folyamatban, mint most Te is. Ha nem fgod tudni megfelelően segíteni, nyilván elveszettnek fogja magát érezni,alul motivált lesz - akkor nem fog jó forgalmat generálni - és/vagy kilép - megint nem lesz jutalékod belőle- vagy sorra veszi a sikerkönyveket, és járja a siker napokat, szemináriumokat önköltségen, hogy "fejlessze magát" amíg lát egy kis esélyt is rá, hogy nem abba a 90%-ba fog tartozni, akiknek nettó ráfizetéses az egész dolog.

tegnapelőtt 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én "networking" alatt a szakmai kapcsolatok építést nevezem. Pl egyetem alatt sem mindegy hogy valaki csak ül antiszociálisan és tanul a vizsgákra majd lediplomázik és viszontlátásra vagy már megalapozza a jövőjét szakmai kapcsolatok révén például demonstrátorkodással, mentorkodással, konferencia-részvételekkel. Én például egyetem alatt már olyan kapcsolati hálót építettem ki a lelkesedésemnek és az érdeklődésemnek hála, hogy az első főállású munkahelyemet is annak köszönhetem, mert beajánlottak, valamint konkrét ajánlatokkal kerestek meg. A későbbi karrierem során szintén a kapcsolati hálómnak köszönhettem a béremelést valamint azt hogy dobbanthattam a karrieremben.
tegnapelőtt 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A #1 nem kicsit, nagyon félreértette.


Üzleti életben a networking, ahogyan a #2 is írta, üzleti kapcsolati háló építése.


Alapjában véve minden Networking, ami abból a célból történik, hogy magadat potenciális üzleti partnerként mutatva más potenciális üzleti partnereket szerezz.


Itt egy kis könnyen emészthető leírás a Networking-ről: [link]


Ha valaki nem igazán tudja, hogy is működik, vagy nem biztos magában, akkor érdemes Networking eseményre menni. Ott nem lesz kellemetlen még egy kezdőnek sem, hiszen mindenki más is ugyanabból a kapcsolatépítési célból van ott.


Szervez ilyeneket a BNI Hungary is a HCS üzemeltetésével ( [link] ), de lehet ilyeneket találni Eventbrite-on is.

tegnapelőtt 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hálózatost jelent a szó.

Bármi amit "hálózatos" felépítésben (struktúrában) csinálnak.

Azaz vannak kliensek és vannak szerverek, de több alkör is létezhet. (gráfok).

tegnap 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tegnap 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!