Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Július 3-án Szerdán kezdek...

Július 3-án Szerdán kezdek dolgozni. Megkapom ebben a hónapban a fizetésem?

Figyelt kérdés
A cégnél 10-én van fizetés. Ha én most Szerdán kezdek dolgozni, megkapom azt az egy hétnyi munkabért ebben a hónapban, vagy meg kell várnom a következő hónapot? Szerződés aláírásakor elfelejtettem megkérdezni, és lasszóval kell fogni a cégnél a HR osztály dolgozóit mert alig vannak bent a telephelyen. Köszönöm a válaszokat.

jún. 30. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
A juliusi bert augusztus 10-en fogod megkapni.
júl. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Mindig a következő hónapban kapod meg 1-e és törvényileg 10-e között. Tehát ezt augusztus elején kapod meg.


Vannak cégek, ahol ez automatikusan utalják elsején vagy hónap első munkanapján (pl. Magyar Telekom).

Vannak akik 10-ig kitolják, de az kötelező törvényi határidő.

júl. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Most mit vannak itt ezek a lepontozások? A fizetés a tárgyhónapot követően kerül elszámolásra, ez kb alig 100 éve van így, de a jogszabályok is elérhetőek a neten online, továbbá szerepel szó szerint a munkaszerződésedben is, hogy mikor van a cégednél a fizetés, elég elolvasni, azért ez nem egy atomfizika, felesleges emiatt a HR osztály dolgozót hajkurászni.
júl. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Következő hónap 10.-ig kapod meg az előző hónapra járó fizetést, azaz júliusban nem kapsz fizut, csak majd augusztus 10.-ig.
júl. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a hónapban nincs fizetésed, hiszen előző hónapban nem dolgoztál.
júl. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!