Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten jobb annyival a...

Budapesten jobb annyival a fizetés hogy megérje ott lakni ha nem kell albérletet fizetni?

Figyelt kérdés

Olyan állásról van szó ami nem kizárólag Budapesten és nagyobb városokban van. Pl asztalos, köműves, fodrász, raktáros, autószerelő.

Tegyük fel hogy se kisvárosban sem Budpesten nem kell albérletet fizetni, csak a rezsit, közlekedés, bevásárlás, stb ugyan azokat mindként helyen. Anyagilag jobban megéri így a fővárosban élni? Keres annyivel többet az ember ott?


tegnapelőtt 02:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez pozíció függő. Pl észrevettem, hogy több mérnöki pozíciót már jobban megfizetnek vidéken, mint Budapesten. Vendéglátás esetén szintén Balatonon többet kapsz.
tegnapelőtt 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én vidéki kistelepülésről költöztem fel.


Egy azon szervezeten belül a budapesti Intézmény kiemelt volt, így bruttó 100.000-es különbségek voltak azonos pozícióban. Ez kb egy vidéki albérlet havi díja. De más ok miatt is kéretem de a áthelyezésem. Pl. lakhatást is tudtak biztosítani, Bpen reszivel együtt nettó 65.000-ért a bérből levonva. Így ott tartottam, hogy kiadtam a vidéki lakásom 100-ért, itt meg 65-öt vontak a 200.000-el megnövekedett jövedelmemből.


Emellett számos egyéb mellékállás lehetőségem is adódott, és a válalkozásom ügyfélköre és meg 10xődött, mióta itt élünk. A saját ingatlanok ki vannak adva vidéken, amiből fedezem 75%-ban az itteni albérletem (240e/hó),a nettó fizetésem meg a 2 évvel ezellőtinek közel 3x-osa jelenleg mindent összevetve.

tegnapelőtt 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában igen, de nem jelenthető ki, hogy minden esetben kivétel nélkül így lenne.

2019-ben azért költöztem Budapestről (és még csak nem Nyugat-Magyarországra az osztrák határ közelébe), mert ugyanazért a munkáért magasabb fizetést ajánlottak. Cserébe ha innen váltani akarnék, megint költöznöm kellene, mert helyben konkurencia nagyon nincs. Budapesten belül ha váltani akarnék, legfeljebb a szomszéd kerületig kellene mennem és másnap lenne másik munkám. Ez is szempont lehet.

tegnapelőtt 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Úgy kell csinálni, hogy Budapestre kell dolgozni magasabb bérért, de vidéken lakni alacsonyabb költségekért.
tegnapelőtt 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4 csináltam 8 évig. Ha az egyetemi éveket is beleszámolom, akkor 13 évig. Ha rajtam múlik, soha többet!

Nekem az megfizethetetlen, hogy nem kell minden péntek délután és vasárnap éjjel úton lennem, ha fúj, ha esik, ha kánikula, ha hóvihar van! Így a hétvége sem csak péntek éjjeltől vasárnap délig tart, mert nézni kell az órát, mert mindjárt indulni kell.

Ha választhatok, inkább keressek valamivel kevesebbet, de több szabadidőm legyen és nyugodtabb életem!

Az agglomerizációban meg szerintem a hatalmas olcsóság nem igazán jellemző, mióta divat lett kiköltözni. Igaz, onnan tudsz naponta bejérni, de reggel és délután is szívsz a dugókban. Megéri?!

tegnapelőtt 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az nem eri meg hogy 60-80kmrol bejarsz Budapestre dolgozni minden nap, sokan vannak akik meg messzebb laknak es neki tobb mint 2 ora is lehet az ut csak odafele.

Ha nem agglomeraciobna laksz hanem pl szomszedos megyeben akkor a napi bejaras 100.000 forintba is kerulhet havonta.

tegnapelőtt 16:19
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
#5, #6: Nem kell úton lenni. Home office.
tegnapelőtt 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 olvasd el a kérdésemet.

Olyan munkákat irtam amit nem tudsz home officebol végezni. Raktáros, asztalos, kőműves, fodrász, stb

tegnapelőtt 19:55
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
#7, Oké, egy irodista, informatikus, stb. talán meg tudja tenni. Én (#5) vegyész vagyok. Momentán nincs itthon házi laborom. Egyetlen műszer is száz millió föltötti összegbe kerül, amint dolgozom. A napi fenntartása sem két fillér. Egy komplett felszerelt labor és ne is gondoloj valami nagyra, csak egy egszerűbb, kisebbre, is milliárdos beruházás a mai árak mellett, simán. Momentán nekem ennyim nincs. Ha lenne, akkor nem alkalmazottként dolgoznék.
tegnap 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A munkahelyek teljesen változóak, de a boltok még most is olcsóbbak vidéki boltokhoz nézve.
ma 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!