Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tegyük fel (35)-40 évesen...

Tegyük fel (35)-40 évesen akarom majd elkezdeni az egyetemet mondjuk gépészmérnökit komolyan tudnak majd venni 44-45 évesen pályakezdőként van értelme bele kezdenem el tudok majd helyezkedni benne?

Figyelt kérdés
jún. 27. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Gépészmérnököknek leáldozott, már 18 évesen sem érdemes belevágni olyan túltelített a szakma és olyan rosszak a fizetések / feltételek mérnöki diplomához képest.
jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Gépészmérnökként szerintem nem igazán. De van egy csomó szakma amiknél nem gáz.
jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
45 évesen még van 20 éved a nyugdíjig, ha pedig van releváns korábbi tapasztalatod, az is számítani fog
jún. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg techinus vagyok.

Jó lenne feljebb lépni akàr környezet mérnökire mert nàkunk környezet mérnökként műszaki területen dolgozik az egyik pasi szóval ha van bàrmilyen mérnökid rengeteg lehetőséged van. Techikusként ez màr nincs ìgy.

jún. 27. 19:07
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Inkább villamosmérnök/mérnök informatikus, ha szempont a fizetés.
jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

#5


Az informatikus szakma is kezd egyre kevésbé megérős mert annyira el van árasztva bootcamp,okj es youtube videok alapján önképző karrier váltókkal.

jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
#6 ezek nem kellenek a kutyának se, az IT piac nagyjából úgy van beszűkülve mint egy tölcsér - juniorként nagyon nagy a verseny mert mindenféle selejt el akar helyezkedni, viszont ha kompetens szakember vagy akkor seniroként továbbra is válogathatsz a cégek ajánlatai közül és kedvezőbbnél-kedvezőbb ajánlatokat kaphatsz, míg más mérnöki területen a tapasztalt szakembereknek sem akkora a megbecsültsége.
jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én csak azt làtom hogy a mérnököknek nagyon jól megy de nyilvàn csak s pizitìvra figyelek. Nem ment semmi könnyen sem sz érettségi sem s technikusi lehetne egy csomó kifigàsom pl szülők halála pl anyum az érettségi előtt 1 nappal halt meg. Ami addig is nehezen ment ekkor még inkàbb mindenhez egy nagy adag lustaság. Sok mindent megbàntam. Pl az érettséginek jól kellett volna sikerülni min annyira higy büszke legyek legyen esélyem egyetemre. Nem javítottam 2 év technikusi közben apum àpoltam és úgy hogy àltalànosban nem voltam a legjobb matekból és fizikàból de sikerült. Most meg azt érzem hogy a teckinusi fölösleges sz....pàs volt 2 év akkor inkdbb még 2 vagy 3 és mérnöki. Bàr lehet nem lett volna egyszerű az érettségi javìtàsa ìgy meg legalâbb van egy szakmàm amivel nem kell a sor mellett àlnom. 1 évet voltam hàt nehezen bìrtam de oda tettem magam ahogy tudtam.
jún. 28. 06:40
 9/13 A kérdező kommentje:

Ne értsen félre senki nem azt mondom hogy a mérnöki sikerült volna vagy sikerülne. Tisztelem őket de tény hogy van 1 aki fogalmam nincs hogy tette le kb mindent én vagy màs old meg helyette és nem azért mert ez a dolgunk ha nem mert ő nem tudja és ezért kapja a nagy pénzt.


A helyesírás miatt bocsi reggel van telóról ìrok és kàvét sem ittam plusz a későbbi buszt értem el.

jún. 28. 06:45
 10/13 IgaziÚriember ***** válasza:
24%

"A helyesírás miatt bocsi reggel van telóról ìrok és kàvét sem ittam plusz a későbbi buszt értem el"


Ezt te magad is tudod, hogy nem ok arra, hogy ne tudj helyesen írni. Analfabétaként pedig kizárt dolog, hogy te képes legyél mérnöki szakot elvégezni, úgyhogy marad számodra az irigykedés.

jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!