Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevesebb bérajánlatot küldtek...

Kevesebb bérajánlatot küldtek ki e-mailben, mint amennyit interjún mondtak és mint amennyit az előttem lévő keresett. Miért?

Figyelt kérdés
50 ezer forinttal kevesebb bruttót tüntettek fel, de nem értem, miért. Nem maga az összeg zavar, hanem inkább az, hogy interjún mást mondtak. Elvileg azért is örültek nekem, mert van tapasztalatom a területen, könnyebb lesz velem dolgozni, de akkor mi lehet az oka?

jún. 27. 17:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy jó, hülyén fogalmaztam, nyilván olyan szempontból zavar az összeg, hogy akkor már eleve nem úgy számol az ember pl. lakbérrel, stb. Helyváltoztatás alatt állok, és pl. akkor azt is teljesen másképp gondoltam volna át. Lehet nem tűnik olyan komolynak, de azért ez nettóban is ahogy számolom kalkulátorral egy 40-45 ezer forintnyi különbséget jelent.
jún. 27. 17:05
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Tedd szóvá, hogy annyival számoltál, a lakhatás után fennmaradó összeg így hideg vízre nem elég.
jún. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Írd vissza, hogy köszönöd az ajánlatot, de nem ebben álkspodtazok meg
jún. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 BeefEater ***** válasza:
100%

Írj nekik, és kérdezd meg, hogy az összeg csak elírás-e (nyilván ennél egy kicsit kellemesebb stílusban).

Ha nem, akkor én nem fogadnám el az ajánlatot, mert ha a munkaadó már az interjú alatt hazudik akkor attól sok jót egyébként sem várhatsz.

jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az szerintem nem érv, hogy mire elég és mire nem a fizetés (2). Az viszont annál inkább, hogy nem ebben állapodtatok meg. Simán jelezz vissza, hogy a szóbeli megállapodás x Ft volt, kéred, hogy a szerződésben is ez az összeg szerepeljen. Nem lenne baj, ha a mókus, akivel megállapodtatok, szintén rajta lenne az email-en.

Ha tényleg-tényleg le akarnak húzni havi 50ezerrel, az annyira piti, hogy ha megteheted, le se szerződj velük, mert négyesnek igaza van, jobbat később se várhatsz tőlük.

jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem vagy köteles elfogadni ha nem tetszik neked a bér. Azért hívják AJNLAT-nak, mert ök ajánltak neked egy összeget amit te vagy elfogadsz vagy nem. AZ, hogy mit beszélgettetek irreleváns, láthatóan nem voltak tőled nagyon elájulva ha kevesebbet ajánlottak végül.
jún. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Mégiscsak felkeresték valamiért, ennyit az elájulásról. Occam borotvája alkalmazásával eléggé valószínű, hogy mezei fillérb*szással van dolgunk, ahogy az lenni szokott. Elfehérednél, ha hirtelen látni kezdenéd cégvezetők arcán, hogy az adózott nyereségük hány százaléka a bérkiadás. És meggyőződésük, hogy ez azért van, mert ők olyan jó alkuszok, amikor le kell szorítani a béreket a bányászbéka segge alá, zömében olyan emberekkel szemben, akik legfeljebb hellyel-közzel érzik magukat alkupozícióban jövedelem nélkül, tudásukat és gyakorlatukat illetően egészséges (vagy inkább annál is nagyobb) önkritikával.
jún. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá. Ha nem adnak egyértelmű választ, vagy nem írják azt hogy bocsi, elíras történt, akkor inkorrekt cég, már most mondj nemet nekik.
jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett?
júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!


Azóta munkába álltam (náluk).


Felhívtam egyébként, akivel interjúztam, mielőtt aláírtam az ajánlatot, ott nem akartam firtatni, hogy miért annyi, amennyi oda van írva, csak kérdeztem, tuti annyi-e akkor, nél elírás. Ő magától pedig nem magyarázott semmit, csak mondta, hogy igen, annyi.


Később én úgy hallottam, hogy az volt a probléma, hogy ő közvetlen felettesem, és ahogy számolgattak, az jött ki, hogy mivel 25 év alatti vagyok, többet keresnék nettóban, mint ő, ami nem szabályos (?).


Nem tudom... elfogadtam, mert amúgy jó fizu, máshol nem keresnék ennyit és már régóta kiestem a munkából, úgyhogy nem érzem azt semmilyen szempontból, hogy van lehetőségem válogatni.

júl. 17. 00:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!