Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen pénzügyi, befektetői...

Milyen pénzügyi, befektetői képzést végeznétek el, ha külföldön vállalnátok munkát?

Figyelt kérdés

Van jogász végzettségem, de szeretnék egy pénzügyi képzést is esetleges külföldi lehetőség érdekében (amelyben a befektetés, ingatlanközvetítés is a hálózat része).


[link]


[link]


[link]



Ezt a hármat néztem. Ti melyiket ajánlanátok esetleges befektetői cégnél való elhelyezkedés érdekében?


jún. 24. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem világos, hogy külföldi munkavállalást miért segítenének specifikusan magyar jogszabályi környezetre épített magyar képzések. Célországi jogi végzettséged van?
jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem viszont érdemes volna a befektetés alapjait megismerni, ugyanis a jogi képzésen csak periferikusan érintettük.

Mivel gazdasági egyetemen msc képzésre nem tudok jelentkezni, ezért gondoltam szakjogászira, vagy esetleg a másik kettő, viszont szakmailag és elméletileg nem tudom érne-e annyit mint a szakjogász annak érdekében, hogy később külföldön hasznosíthassam.

jún. 24. 23:01
 3/10 anonim válasza:
cfa
jún. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem változott a véleményem, a magyar jogi képesítések jelentősége szerintem elhanyagolható lesz a külföldi alkalmazásodban. Persze nem tudom, hová készülsz és ott van-e valami kóros jogászhiány. :) Ha nincs, akkor az ott helyi tudással és képesítéssel rendelkező jogászokkal fogsz a munkaerőpiacon versenyezni egy halom magyar specifikus tudással és képesítéssel a zsebedben. Szerintem nem adsz magadnak elég jó eszközöket ehhez a célhoz.

Ha csak az a cél, hogy értsd a befektetéseket úgy általában, és jobban tanulsz egyetemi keretek között, mint pl. az interneten, számodra hasznos lehet valamelyik képzés, de a versenybeli hátrányodon nem farag.

jún. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hová készülsz, de az első képzés nem hiszem, hogy bárkit érdekel, a második linkje pedig nem működik.

A szakjogászt nem ismerem.


A nemzetközi pénzügyi világban az FRM vagy a CFA ér valamit, mindkettőre éveket szoktak készülni és igazából mindkettő felesleges, ha te ingatlanokat meg lehúzós lakossági "befektetési termékeket" akarsz eladni.

jún. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy közel-keleti befektető cégről van szó, oda volna ismertségem és ehhez próbálnám az itthon, jogászként megszerzett tudásomat bővíteni, hogy külföldön is alkalmazhassam (nem jogászként, mivel más a jogszabályi környezet).
jún. 25. 08:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha egy klasszikus alapkezelőről beszélünk, akkor FRM. Az első szint nem olyan nehéz vagy drága és a régebbi könyveket le lehet kalózkodni, hogy megnézd, rááll-e az agyad.


De munkakör nélkül nehéz megmondani, hogy van-e értelme bármit előre készülnöd.

Azokon a helyeken ahol pályán kívülről érkezőket is felvesznek szokott lenni érdemi betanítás és folyamatos képzés is.

jún. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Iratkozz be az IBS-re.
jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Egy közel-keleti befektető cégről van szó, oda volna ismertségem"

*ismeretségem

Miért gondolod, hogy várnak rád míg elvégzel egy hosszú képzést?

jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

😂


Nekem erről a Torrente jelenet ugrik be már bocsi..


"Hogyne persze, te jelentkezel amikor csak akarsz én addigra nem leszek itt"


....

jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!