Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyet váltottam, de így...

Munkahelyet váltottam, de így sem jó - hogyan tovább?

Figyelt kérdés

1 évig dolgoztam az előző helyemen, ahonnan már egy jó ideje fel szerettem volna mondani az óriási munkateher és stressz miatt - na meg mert rájöttem, hogy rendezvényszervezés helyett marketing irányba szeretném tovább építeni a karrierem.


Válogattam sokáig a szabad pozíciók között, pont azért, mert nem akartam rosszból ugyanolyan rosszba váltani. Megtaláltam A Pozíciót, minden szempontból tökéletesnek tűnt: a kedvenc iparágamban marketinges pozíció szuper fizuval, és ráadásul szintet is léptem a korábbihoz képest.


Elkezdtem azóta itt dolgozni (1.5 hónapja), na de: itt sem vagyok boldog. Egyik nap ezt mondják, másik nap azt, rengeteg változás megy végbe a cégben és mindennek a közepébe estem bele. Ami miatt nem is tudok olyan jó lenni a munkámban, mint amilyen lenni szeretnék. Illetve az előző helyemen kiégés közelébe kerültem és ide is tovább hoztam kb... Sokszor azon kapom magam, hogy semmi kedvem bemenni. A kollégákat bírom amúgy, de nagy a nyomás rajtam.


Nagyon nagy a bűntudatom, hogy 1.5 hónap után már kerültem felmondásközeli állapotba. Legszívesebben néha felrúgnék mindent, de félek megbánnám hogy a biztosból a bizonytalanba kerülök.


Ti mit tennétek?



jún. 18. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Maradnék a vödörben (csöbörből vödörbe estél), amíg nincs más. Azt senki sem tiltja meg, hogy időközben utána nézz több munkahelynek, hogy melyik lesz a megfelelő.
jún. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Én heti 3.5 napot dolgozok keres jó helyet.
jún. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

A szuper fizu nem volt gyanús, hogy valószínűleg nem könnyebb munkáért fogják adni?


Örülj neki, ha minden nap mást mondanak, nem unalmas. Csak teljesítsd, amit mondanak.


Kit érdekel, ha 2 hónap után innen is lelépsz? Azért próbaidő, a munkáltató kipróbál téged, te pedig a munkát, semmi baj nincs abból, ha valamelyik oldalról nem a vártat kapja a fél.

jún. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
A fél ország nem feltétlenül szereti amit csinál/ ahol dolgozik de hat valamiből élni kell.
jún. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Gondoltam persze a fizuból is, hogy nem könnyű munkáért fogják adni. Nem is számoltam azzal, hogy minden pikk pakk menni fog és hogy lábat fogok lógatni, szó se róla :)


Viszont én ezzel hosszú távon terveztem volna, na meg tudom, nem más életét élem, de múltkor beszéltünk szülőkkel erről hogy itt sem jó és oda lyukadtunk ki, hogy velem van a baj hogy már megint lépnék és hogy minden kihívástól menekülök... Szerintetek?

jún. 19. 08:04
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Türelmetlen vagy
jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Sokat rinyalsz lépj tovább akkor
jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt a szitut, már kicsit több tapasztalattal azt mondom, hogy nem is keresek olyan helyet, ahol nincs mindig valami változás. Pont tegnap jött a lecseszés, hogy miért így dolgozunk fel valamit, amit máshogy kéne. Nem vitatkoztam rajta, csak megmondtam, hogy eddig ez volt a kérés, és most te vagy az ügyfél változtatott az igényen, ez ennyi plusz munkát fog jelenteni, megvárjátok amit elkészül és pont. Aztán átváltok a másik módra, engem nem izgat, ugyanannyi fizut kapok így is úgy is.
jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Stresszmentes, kiszámítható marketinges (korábban: rendezvényszervező) melót szeretnél? Nem irdatlan ellentmondás ez? A világ és a vállalati környezet is változékony és sokszor abszurd - és az is marad, akkor is, ha ez neked nem ideális. Arról lehet dönteni, hogy megtanulsz-e ebben a világban jól teljesíteni, kínlódsz tovább, vagy másik szakmát (nem egy másik ugyanilyen pozíciót valahol máshol!) választasz.
jún. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, jól értem-e: jó a fizu, jófejek a kollégák, azt csinálhatod, amit csinálni akartál, de már nem tetszik, mert éppen sok a változás a cégben, és nehezebben jössz bele? Ha tényleg ez a bajod, akkor kicsit egyet kell értenem a szüleiddel, hogy neked nem jó semmi.

Nézd, bárhova mész dolgozni, az eleje, amíg felveszed az adott cég folyamatait és mindenbe belerázódsz, nehéz. Én 10+ év tapasztalattal váltottam tavaly szeptemberben, az első 1,5-2 hónapban olyan stresszben voltam, hogy hihetetlen, az első hetekben viszonylag sokat hibáztam is emiatt. Aztán szépen beletanultam abba, itt mi hogyan működik, megnyugodtam, és minden megy flottul. Ha elmenekültem volna az elején, mikor nehéz volt, egy nagyon jó munkahelyet hagytam volna ott.

És igaza van a 10-esnek: a marketing baromi gyorsan változó terület (én is marketing területen vagyok). Ha te ezt nem bírod, nem ez lesz a te pályád.

jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!