Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyikkel van több lehetőség...

Melyikkel van több lehetőség pályakezdőként? Mérlegképes könyvelő vagy munkaerő-gazdálkodási és tb ügyintéző?

Figyelt kérdés
Van egy gazdasági alapdiplomám, de nem pénzügy-számvitel szakon, így ezeken a területeken még pályakezdő lennék. Az érdekelne szerintetek melyik képzést lenne érdemesebb elvégezni?

jún. 4. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
A mérlegképesben több perspektíva van.
jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Ne azt nézd hogy pályakezdőként mik a lehetőségek, hanem hogy lehet-e tovább menni. A könyveléssel lehet, és talán kezdőként is jobban fizet. Ennek megfelelően a képzés is hosszabb és drágább.
jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Könyvelővel dunát rekesztesz, annyi mindnekinek van papírja róla. Papírnak jó és majd hogy 3 év igazolt gyakorlat után , regisztráljanak és beállhas akár egy sajét irodába, kezdőként, vagy nettó 3-400.000-ért valahol stresszeld magad egy irodában.


Bérszámfejtőként nincs ilyen kikötés, a jó bérszámfejtők jobban is tudnak keresni, mint egy kezdő könyvelő, ahogy néztem a bérem és a meghirdetett állásokat. Illetve ez adódik abból, hogy maga a képzés is megszűnt és halnak ki az "öregek" a szakmából.


A mukaerő gazdálkodó-tb kb adatrögíztő munka, meg talán meg tudsz válaszolni CSED, Gyed jogosultsági kérdéseket, vagy nyugdíjazás előtt állókat, de bérszámfejtésre tapasztalat szerint alkalmatlan a HR-sek többsége. És épp bérszámfejtőként van jogosultságod utánuk jó pénzért rendbe hozni, amit addig félre vittek.


Én bérszámfejtőként kezdtem, számvitel trv. hatály alá nem tartozó adózókat ugyanúgy könyvelek, mint a mérlegképes könyvelők. Mellette végzem azt a tanfolyamot is, de nkább csak a papír és a többi képesítés nbeléési feltételei miatt, illetve kimondottan rétegpiacra dolgozok, magasabb fizetésért.


2 év gyakorlattal, nettó 800e- 1 millió megvan havonta , amit mrlegképessel szerintem nehezebb lenne elérni, úhy gogy még a regisztrációhoz tartozó időt sem töltötted le.


De akármelyiket is választod, fejlődni ezen a területen mindig kell, nem vezet sehova ha csak 1-2 képesítésed lesz, meg a kötelező kreditek évente.

jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3as, köszönöm szépen a részletes válaszod! Nagyon érdekelne a bérszámfejtés, viszont most kicsit összezavarodtam, azt hittem a munkaerőgazdálkodási képzés az, ami ezt a legmagasabb szinten tanítja. Ez a képzés nem csak tanúsítványt ad mint a sima tb bér ügyintéző. Ha bérszámfejtő szeretnék lenni, akkor mit érdemes elvégezni?
jún. 4. 20:53
 5/11 A kérdező kommentje:
Illetve, én mindenhol abba futok bele, hogy a bérszámfejtők kb. minimálbért kapnak és egyáltalán nincs megbecsülve ez a szakma. Akkor mi az igazság? :) Nagyon bizonytalan vagyok, pedig úgy érdekelne..
jún. 4. 20:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Én közszférában vagyok, HR osztályon bérszámfejtőként főállásban 2.500 fős személyi állománnyal. 600.000 bruttóval pályakezdőket vesznek most fel hozzánk bérszámfejtőt, akiknek heti szinten több órában az oktatást is tartják. Emellett könyvelek és bérszámfejtek ev.-ként is home office-ból.


A Tb ügyintéző, az csak a bérszámfejtő okj kiegészítője volt eddig is.

Arra jó, hogy tb kifizetőhelyként (pl. Államkincstár,a hol valóban daráló van most már kicsit jobb pénzért, mint a minimálbér volt eddig ) képbe kerülj olyan esetekkel, és számításokkal amivel versenyszférában kb sosem fogsz. Nálunk közszférában főként a nyugdíj, és a gyedek kapcsán van inkább jelentősége.


Minden évben megrendelem a bérszámfejtés kottáját, most vettem mellé a TB-munakerőgazdálkodsi tankönyvet is kíváncsiságképp, hát szerintem ez elég messze áll a legmagasabb szinttől. Teljesen általánosan ír le mindent. pl. tegnap volt egy anyuka aki megkérdőjeelezte, azt hogy mivel gyed alatt képesítést szerzett, amivel majdnem kétszer annyi a bruttója, mint előtte volt. Akkor neki a GYED alatt most születendő második gyerekre a CSEDET már a magasabb összegű béréből kellene származtatni és mégis a korábbi bére került elszámolásra (szerinte).


Ez kb egy olyan napi szintű eset amit egy mezei HR-TB képzéssel pálykaezdőként, de épp a tegnapi esetből kiindlva több éves HR tapasztalattal sem fogsz tudni jó eséllyel megválaszolni és valós napi díjat számítani rá.


A gyakorlatban meg nem kevésszer futsz bele olyanban, ahol pl majd nem is 174 lesz az osztószám a bérpótlék kapcsán. Ezekről egy szót sem ír egyik könyv sem és nem is tanítják, mert specifikus bérszámfejtést igényel, az MT-től eltérő jogszabály alkalmazások mellett.


A képzéseken inkább csak ezeket adják át, az Mt. szerinti alap eseteket.

Éppen ezért is rengeteg a javítani való hiba.


Államkincstári oldalon pl egy adószámlán csak egy adónemen legyen az tbj, vagy szja egy havi 08-as járulékbevallás után 3 oldalon keresztül jönnek le az önellenőrzési módosítások és technikai rendezések nálunk.


De ez már inkább kontrolling felé vezető út, ami egyébként jobban fizet a bérszámfejtésnél és könyvelésnél is ( szoktam volt mondani, vakok között félszemű a király :-) ). Legalábbis én most efelé haladok szintén szeptembertől felsőfokú pénzügy-számvitel képzéssel.

jún. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Szerinted akkor milyen képzést érdemes elkezdeni, ha ilyen irányban szeretnék elindulni? Ezek az okjs képzések akkor feleslegesek? Gondolkoztam számvitel mesterszakon is, mert kreditpótlással lenne esélyem..de azt csak jövőre tudnám kezdeni, addig is elindulnék valamerre. Köszönöm mégegyszer, nagyon hasznosak amiket írsz!
jún. 5. 08:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a fentiek közül a mérlegképessel van most jobban értelme foglalkozni, és párhuzamosan a mesterképzéssel, amin egy specializációt kiválasztasz. Attól függően hogy pl. Nagyvállalati vagy közszféra, esetleg kkv szinten gondolkodsz a továbbiakban, illetve bérekben mi k a hozzátartozó előrelépési és fizetési lehetősegek.
jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amiatt vagyok dilemmában, mert a számvitel mester után úgy tudom szinte megkapja az ember a mérlegképest, talán 1 modult kell elvégezni. Így nem tudom érdemes-e egyetem előtt belevágnom, nem felesleges-e úgymond. Nem tudom mennyi lehet az átfedés a két képzés között.
jún. 5. 13:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt azért tudd, hogy a mérlegképes képzést most gyökeresen átalakítják éppen. Plusz azért az egyetemi és a mérlegképes tudás messze nem azonos. Ha szigorúan a könyvelést nézzük, akkor a mérlegképes sokkal többet ér, mint a diploma.
jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!