Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem jelez vissza egyik...

Miért nem jelez vissza egyik munkaadó sem?

Figyelt kérdés
Jelenleg egyetemre járok Budapesten, albérletben lakom és el szeretnék kezdeni dolgozni olyan területen, ami a tanulmányaimmal kapcsolatos (közgazdász). Sok helyre jelentkeztem, de még csak olyan válasz sem érkezett, hogy kösz nem kellesz (vagy csak nagyon ritkán). Hozzá kell tenni, hogy felvidéki vagyok, tehát az önéletrajzomban szerepel, hogy Szlovákiában élek. Szerintetek mi lehet az oka, hogy egyáltalán vagy csak nagyon ritkán jeleznek vissza a munkaadók?

jún. 2. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Százszoros a túljelentkezés ilyen helyekre és vélhetően semmi olyat nem tartalmaz az önéletrajzod amivel kitűnnél a tömegből (referált publikációk, nemzetközi konferencia előadás, h-index, részvétel kutatásban, TDK / OTDK helyezés stb...) ezért találnak tőled sokkal alkalmasabb jelöltet.
jún. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%

Pest egy gané szar hely munka szempontjából, tele van minden szarér-hugyér dolgozó egyetemistákkal és pályakezdőkkel.


Borsodban, Békésben, Szabolcsban meg mindenhol jóval többet keres már egy szellemi dolgozó.

jún. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Kezdetnek írd be a pesti lakhelyedet, sokat fog nyomni a latban.
jún. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Első körben nem munkahelyekre kellene jelentkezned, hanem gyakornoki állásokra. Nézd meg a nagyobb cégek gyakornoki programjait. Abban is lehet valami, hogy esetleg ráférne a CV-dre egy kis átalakítás / esetleg tényleg nincs semmi extra az életrajzodban, amivel kitűnhetnél a többszáz jelentkező közül. Szlovákiát még csak meg se említsd, egyrészt nem tartozik a munkához, másrészt előítéleteket szülhet.
jún. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt sokszoros a jelentkező a mindenféle himi-humi közgazdász tanulóból, mert most ez fancy, de a többség alkalmatlan bármire is. Ergó a jó jelölt könnyen elveszik a sok kutyaütő között. Másrészt, ilyen a HR szakma színvonala ma Magyarországon. Nem a legélesebb emberek mennek HR-esnek.


Emellett számtalan tanács lehet, amit pl. #4 már elkezdett felsorolni.

Lehet rossz a CV, gyakornoknak kellene jelentkezni, nem főállásra, ha Budapesten élsz, ne szlovák lakcímet adj meg, hanem budapesti tartózkodást stb stb.

jún. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
így akarják stresszelni ,lehúzni a munkavállalókat.
jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

2/6-os Megkérdezhetem Te mit dolgozol és hol? Munkát keres, segíts neki.


A Kérdezőnek: allasajanlat.lap.hu nézz körül.

jún. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: Szerinted? Az M1-nél...
jún. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-esnek: Debrecen BMW, MOL Tiszaújváros, Nyíregyháza Continental, Ózd-Center acélmű, Kazincbarcika Borsodchem, Mezőkövesd Modine és még megannyi noname cég, amiket nincs már kedvem felsorolni.

Mind jóval többet fizet mintva pestiek. Én mérnök vagyok, de a gazdász, jogász, HR-es is többet kap mint pesten azonos pozícióban.

jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!