Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma nélkül mennyire...

Diploma nélkül mennyire lehetséges elhelyezkedni IT területen?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, két IT-vel kapcsolatos szakmát végeztem, valamint van 3 év tapasztalatom 2nd level tech supportként, illetve fél év tapasztalatom rendszerüzemeltetőként, mindkettő nemzetközi vállalatnál. Adatbázis kezelés megy alapszinten, programozni tudok (főként pythonban, de igazából bármelyik nyelvet meg tudom tanulni), az angolom tárgyalóképes.

Nézegettem álláslehetőségeket, de szinte mindenhol elvárás a legalább alapszintű diploma.

Jelenleg programtervező informatikusnak tanulok az egyetemen, de két félévet passzívon voltam, egyet eü. okok miatt, másikat munka miatt, illetve csúszok is eddig két félévet és őszintén szólva nincs hozzá motivációm. Az informatikával kapcsolatos tárgyaim (programozás, adatbázis, hálózat, informatikai logika, mestint, stb.), nagyrészt megvannak, a töltelék tárgyakkal akadozok (amiknek többnyire csak érintőlegesen van közük az informatikához, de az elvárások hasonlóak a fő tárgyakéhoz).


Úgy érzem ennyi idősen már előrébb kellene tartanom és teljes állásban dolgozni, plusz sokkal inkább érdekel a gyakorlatiasság, a tapasztalatszerzés és a munka világa. Tudom, hogy még fiatal vagyok, semmiről nem vagyok lekésve (sokan példáloznak az idős bácsival is aki nemrég diplomázott :D), de nem szeretnék még x időt elvesztegetni olyan dologra/dolgokra, amihez nincs motivációm. Nyilván ha nincs más, akkor valahogy befejezem az egyetemet, de tudom magamról, hogy szenvedős lenne és ha nem muszáj, akkor nem szeretnék erőltetni olyasmit, amiben nem érzem jól magam.


Mekkora esélyem lehet elhelyezkedni diploma nélkül, ezekkel az eredményekkel? Érdemes-e megpályáznom olyan állásokat (nem magasabb szintű mérnöki, vagy fejlesztői, stb. pozíciókra gondolok elsősorban, ahol azért valóban nem árt, ha van diploma), ahol elvárt az alapszintű diploma, mert van rá esély, hogy ha minden másban megfelelek, akkor eltekintenek a diploma meglététől, vagy szigorúan kérik minden ilyen pozícióhoz?


Előre is köszönöm a válaszokat.



máj. 27. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem simán. Ne zavarjon ha egy hirdetésbe beleírják a diplomát, attól te még jelentkezz rá nyugodtan.
máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

"Jelenleg programtervező informatikusnak tanulok az egyetemen, de két félévet passzívon voltam, egyet eü. okok miatt, másikat munka miatt, illetve csúszok is eddig két félévet és őszintén szólva nincs hozzá motivációm"


Szóval bukdácsolsz az egyetemen és motivációd sincs hozzá. Megsúgom, hogy ha komolyan érdekel a karrier akkor semmi problémát nem kellene hogy okozzon egy egyetem abszolválása akármilyen tölteléktárgyaival együtt (beleértve a matekot)... Az eddigi tapasztalatod kb semmit nem ér egy komolyabb pozi betöltéséhez, az ilyen olyan supportos állások kb az IT segglyuka. Selejtből pedig rengeteg jelentkező akad és arra sem vetted a fáradtságot, hogy kinézz magadnak egy karrierutat és kihasználva a hallgatói jogviszonyodat elkezdj a számodra szimpatikus területen fejlődni.


Ilyen hozzáállással / mentalitással nem jósolok neked hosszú jövőt, se komolyabb karrierutat, szépen megrekedsz egy adott (alacsony) szinten és max annyit fogsz keresni évtizedes tapasztalattal mint egy pályakezdő. De hajrá

máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Egy IT állásnál a GitHub profilod sokkal többet nyom a latban, mint a diplomád...
máj. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
meg kell tanulni normálisan programozni, + egy magas szintű angol nyelvtudást, elfelejteni az alkalmazotti fix fizetésű Állásokat, hisz az állása.. aztán csodálkozol, hogy nem fejlődsz, miközben állsz! Saját projekteket, programokat, appokat gyártani, amik valós problémát oldanak meg. Ez egy karrierút egy programozónál szerintem, nem pedig az, hogy elmegy egy állásba.
máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóval nincs tapasztalatod és az egyetem se megy. Hat így nem lesz könnyű elhelyezkedned, max ilyen biorobot melókra mint a supportos amik pár év múlva fel lesznek váltva AI-val.
máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ez részemről csak egy tipp de én az egyetemet befejezném egy diploma mindenképpen sokat segít főleg junior poziknál.


Amugy ha maradnál a helpdesknél akkor azt javaslom, hogy csinálj meg egy angol c1 vizsgát és mellé egy német,franicia vagy bármilyen keresett nyelből egy középfokot és így már helpdeskesként is visszonylag jól lehet keresni.


Amúgy hihetlen, hogy egyesekből mennyire ömlik a tömény rosszindulat(3. Komment).

máj. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
*2. Komment
máj. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit eddig is diploma nélkül csináltál, azt nyilván ezután is tudod, de az adózás a nappalis diák jogviszony megszűntével jelentősen változni fog, valószínűleg a munkahely is. Jelentkezz diplomás pozira, a gyakorlat hiánya inkább korlátoz, mint a diplomáé, meg mégis mit veszítesz, max nem keresnek.

Ettől még nem értem, miért akkora kín befejezni egy egyetemet, ha már éveket beletettél (és vélhetően a szüleid is). Ha csak a töltelék van hátra, akkor közel vagy. Ha sok van hátra, akkor meg mit csináltál 5-6 évig és biztos megy-e ez neked - a tanulásra, a munkára is értve.

máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!