Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes Nyugat-Európába...

Érdemes Nyugat-Európába kiköltözni (pl. Dánia, Hollandia), vagy felejtős?

Figyelt kérdés
Egyre többször hallom azt, hogy ezek az országok bezárkóznak a külföldi munkaerő elől, meg már nem is bírják a diplomás bevándorlókat az ottani munkavállalók. Viszont én mindenképpen diplomás munkakörben képzelem el magam. Ráadásul egyre nehezebb albérletet találni is, külföldi rokonaim nincsenek. Szóval lenne értelme, vagy inkább maradjak itthon?

máj. 25. 20:32
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
9 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Honnan tudjuk, hogy neked erdemes-e?
máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1-es: Hát úgy általánosságban. Nem tudom.
máj. 25. 20:40
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Mi az hogy általánosságban? Teljesen egyénfüggő...


Nekem például alkalmazott matematikus MSc végzettséggel egy baromság lett volna külföldre költözni, mert contractorként Magyarországról megkeresem a nettó 3,2 milliót egy svájci cégnek dolgozva teljes home officeból úgy hogy itthon a megélhetés, szolgáltatások ára és a lakásárak a töredéke a kintinek.


Viszont ismerek olyan csajt aki vegyészmérnökként csak vegetált itthon és kapott egy jó ajánlatot Norvégiában, lelépett és sokkal jobban él.

máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

#3 miert lett volna baromsag? 3.2 millio netto az kb. evi 100 000 euro, ennek a tobbszoroset lehet kulfoldon keresni, ehhez kepest a magasabb megelhetesi koltsegek elenyeszoek.

A contractori pozicioknak ugye pont az a lenyege, hogy hulladekul fizetnek olcso munkaerot.

máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg társadalomtudományi karon vagyok, és nem szeretném otthagyni. Akkor külföld felejtős, ha nem reál szakon vagyok?
máj. 25. 21:00
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Oké, hogy társadalomtudományi kar.

De mi leszel, ha nagy leszel?

Hány nyelvet és milyen szinten fogsz beszélni addigra, mire diplomázol?

máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha nyelvi szakon vagy, akkor még lehet esélyed akár szellemi munkára is.
máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6-os:

Hivatalosan politológus, de mielőtt nekem támadtok 1: nem biztos, hogy elvégzem a szakot (nyáron megyek pszichológushoz, hogy rájöjjek, pontosan milyen munka illene hozzám), másrészt politológia alapszak után vagy szociológia (azon belül társadalomviselkedés-elemző spec), vagy kommunikáció mesterre (politikai kommunikáció spec) mennék. Az előbbivel lehet jobban járnék, mert ott tanulhatnék statisztikát, amivel külföndön is tudnék valamit kezdeni, az utóbbi viszont az "álommunkámhoz" kellene, de nem biztos, hogy külföndön könnyebben találnék állást (bár ki tudja).

Jelenleg angolul beszélek a legfolyékonyabban (B2), egy kicsit németül (A2)+ Duolingon tanulok dánul, de tudom, hogy ez nem elég, szóval szeretnék majd nyelvkönyveket beszerezni + nyelvtanfolyamon részt venni.

máj. 25. 21:49
 9/15 anonim ***** válasza:
14%
Nem érdemes.
máj. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

#8: Tehát röviden semmi.

Így minek mennél? Mosogatni?

máj. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!