Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség a pü és számvit...

Mi a különbség a pü és számvitel alapképzés és a mérlegképes könyvelő között?

Figyelt kérdés
Szembe jött velem egy álláshirdetés miszerint pü és számvitel ügyintézőnek elvárás a pü és számvitel diploma ÉS mérlegképes könyvelő képesítés.
ápr. 30. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Amikor még én végeztem az akkori Pénzügyi és Számviteli Főiskolán, akkor a 3. féléves számvitel szigorlat jelentette a mérlegképes könyvelői végzettséget. Nem tudom ez még így van-e.
ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Mérlegképes könyvelő: egy szakképesítés (leánykori nevén OKJ). Régebben előképzettséghez kötötték, ma már egy érettségivel is elkezdhető, nagyjából 2 éves képzésről van szó (bár pont most nyáron akarják elvileg átalakítani, és lehet, hogy hosszabb lesz), de ha vannak előtanulmányaid (pl. pénzügy-számviteli ügyintéző, közgazdász, adótanácsadó, stb.), akkor ez rövidebb is lehet. Ha önállóan akarsz számviteli tevékenységet folytatni (tehát nem egy nagy cég 32. számú könyvelője akarsz lenni), akkor erre a végzettségre van szükséged, mert pl. csak ennek a végzettségnek (és még 3 év tapasztalatnak) a birtokában regisztrálhatod magad a PM nyilvántartásába.


Pénzügy és számvitel alapképzés: ahogy a neve is mutatja, ez egy diplomát adó képzés, ami amúgy 3,5 évig tart. 60-70%-ban nagyjából ugyanaz, mint bármelyik másik üzleti alapszak, legyen szó akár menedzsmentről, akár marketingről, a maradék 30-40%-ban szakspecifikus tárgyakat tanulnak, ami nyilván pénzügyi és számviteli.


Korábban (ahogy az első válaszoló is írja) ha ilyen szakon végeztél, kvázi automatikusan "hozzádvágták" a mérlegképes könyvelői papírt is. Ez mára annyiban változott meg, hogy ugyanúgy jelentkezned kell a képzésre, de 1 kivételével (digitális könyvelés) minden más tantárgyból felmentést fogsz kapni, sőt, ha tudod igazolni, hogy azt az egy tárgyat is tanultad, akkor az alól is.


Összességében, ha most állsz pályaválasztás előtt, és nincs előtanulmányod (pl. PSZ ügyintézői), akkor célszerűbb a diplomát választani. A mérlegképeshez képest sem időben, sem energiában nem nagyságrendileg több, de érdemben lényegesen több lehetőséged tud lenni egy PSZ diplomával, mint "csak" egy mérlegképessel.

ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Miért kell együtt a kettő?...
máj. 2. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!