Magyarországon miért cserélik le a magyar munkavállalókat kínaiakra, ha a kínaiak lusta disznók dolgozni?
Engem az zavar, hogy nincs egy magyar szatócsbolt, mind vietnámi, kínai, társulnak hozzá az arab húsfaragó büfék.
A magyar kisvállalkozókat kiszorítják mindenünnen.
Tudják egyáltalán, hol , milyen körülmények között és kik készítik azokat a hústornyokat? Hogy hány napig áll, alatta tocsogva a pulton, míg elfogy?
Jár a felügyelet a vietnámi, kínai vegyesboltokban, ahol olyan mennyiségű árut ( papír, műanyag, vegyianyag, alkohol) halmoznak fel, hogy a vásárló alig fér el két polcsor között?! Ezek az üzletek életveszélyesek.
Csak a közvetlen környékűnkön négy magyar ment tönkre.
Viszont nyílt 8 db vietnám/kínai üzlet és 2 húsfaragó takarmány árus.
Nesze, magyar!
Ugye tudod, hogy a cikk másról, mint a kérdésed?
Olyankor importálnak munkavállalót, ha olcsóbban dolgozik avagy nincs elég munkaerő a pozícióra. Lásd mennyi Thai alkalmazott van a gyárakban.
#2 Amíg ugyan azon gyártmányú mosóport, papírzsepit, WC papírt, tisztítószert, fogkrémet, dezodort, stb. 20-50%-al olcsóbban adja a kínai a vegyesboltjában, mint a multik, engem nem érdekel hogy szűk a sor a polcok között, honnan szerzik be az árut, meg hogy kínai a tulaj, meg a magyar konkurensek sem. Piacgazdaságban élünk, ezen belül a magyar minőség már vitatható, és a kínai eredetű termékek sem feltétlenül rosszak. Sőt, azon termékek közül amit nyugati cégek kínában gyártatnak, és magyar piacon gyártott is elérhető belőle, előbb veszem meg a kínai gyártmányt, mint a magyart. A hazai gyártóegységekben a munkamorál, a darabszámmal és a qualityvel való trükközés nem túl bizalomgerjesztő.
Egyéb iránt arab kebabosnál rossz húst még nem ettem. Magyar étteremben már nem egyszer. A környékemen működött egy kebabos, közelkeleti srácok üzemeltették. Jó "minőségű" gyorskaját adtak. ~1 éve átvette egy magyar vállalkozó a hely üzemeltetését, magyar srácok meg pellák pakolgatják össze a kaját a pult mögött. A minőség határozottan romlott, száraz és rágós hús, vacak zöldségek, a szósz meg valóban több napos. Az ár meg nőtt. Arról ne is beszéljünk, hogy milyen a kiszolgálás. Nekem ez nem kell, ha munkáról, szolgáltatásról van szó, olyan területen amiben a kínai és a közel-keleti tud alternatívát nyújtani, az tapasztalataim szerint általában jobb minőségű, jobb áron, mint a magyar.
A magyar cigánynak jobban kell a bevándorló retek, mint a saját fajtája. Na ezért is megyünk innen el tucatjával.
Bis bald!
Azért a kínaiak többségében nagyon szorgalmas emberek. A kultúrájuk munkaetikája némileg hasonlít az amerikai és nyugat-európai protestáns munkaetikához, bár a japán és koreai munkamániás mentalitást még ők sem érik utol. Nagyanyám nyugdíj mellett elment egy gyárba melózni ahol vannak kínai melósok és azt mondta ő még sose látott ilyen szorgalmas embereket hosszú élete alatt.
Viszont tény az is, hogy dolgoztatni méginkább jobban szeretnek mint dolgozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!