Mit jelent az, hogy “gyűjtőmulti”?
Igazából az 1-es tökéletesen leírta, csak azért válaszolok, hogy megerősítsem.
Történelmi folyamat, hogy a tőkének az az érdeke, hogy a különböző munkafolyamatokat a végletekig leegyszerűsítse, többek között azért, hogy gyorsuljon a termelés, és a munkások cserélhetőek legyenek. Ez egy kisgép összeszerelésénél még józan paraszti ésszel elképzelhető, de ezek a nagyvállalatok elérték, hogy olyan, egyébként komoly szellemi tudást igénylő folyamatokat is leegyszerűsítenek, mint a könyvelés, programozás, pénzügyi tervezés, logisztika, vagy mérnöki terezést igénylő feladatok.
Nézd, tényleg nehéz megfogalmazni. Hiába fogsz "sok" pénzt keresni (mondjuk br. 1-1.5 m fölött+kafi meg csomó HO), és hiába lesz 1-2-3 témába vágó diplomád, olyan feladatokat fogsz csinálni, amit a középiskolás fiadlányod is meg tudna csinálni 2-3 hónap betanítás után - (TÚLZÁS NÉLKÜL). Ezt nehéz lelkileg bírni, vagy kiégnek az emberek, vagy elkezdnek fontoskodni, és amiatt bacogatják a kollégáikat, hogy nem megfelelően színeztek ki vmi cellát Excelben.
Az 1-es listája korrekt, én még kiegészíteném, hogy Exxon, Givaudan, Deutsche Telekom, Diageo, Vodaphone
11:58-as vagyok
A Morgan Stanley, Citibank, MSCI és Blackrock vegyes és nem teljesen hulladék, én azért nem soroltam föl, mivel ezen cégek állásainak fele/kétharmada tényleg igényel valamennyi mélyebb pénzügyi tudást.
Vannak tényleg baromi komoly pozik, például a mind a négy cég hozott Budapestre kvantos pozikat, amik a szakma egyik csúcsát jelentik IB területen, az MSCI-nál konkrétan valódi index research csapatokat hozott, ilyen máshol tényleg nagyon nincs itthon, ahhoz tényleg egy PhD a minimum.
Ezen felül a Morgannél vannak Investment Banking pozik, akiket Londonban képeznek ki, vannak Traderek, a Citinél van Magyar üzletág front és mid office-al, illetve egy elég komoly valódi értékeléseket végző risk csapat, a Blackrock pedig elég érdekes mid office pozikat, illetve jobb adatelemző pozikat is hozott.
Hulladék állások is vannak, pl a Citinek a Puskás stadion melletti irodája tipikus "gyűjtő multi", pl az IT feladatok ott eléggé le vannak egyszerűsítve majom szintre (napi két óra munka br 1.5 m), illetve irodai háttértámogatást csinálnak ott, számlázást, KYC folyamatokat, etc. A Morgannél ugyan ez, illetve az MSCI is nagyon vegyes, pl ott vannak olyan customer support pozik amik azért vannak itt, és nem Indiában mert már nyugaton is kivannak az indiai akcentustól.
Azok a multik, ahova konnyu bekerulni, nincs presztizsuk, ennek megfeleloen gyengen fizetnek es nem a top talentet vonzzak.
Az eddig felsoroltak ebben a kerdesben mind azok.
Gyüjtőmulti ahol olyan feladatok vannak amik elvileg képzettséget igényelnek de szakmailag sehol sincs mert abszolút lebutított dolgokat kell csinálnod.
Néha mondjuk azt látom hogy csak úgy el van dobálva ez a szó hogy XY gyüjtőmulti. Sok esetbe van az hogy a cég egy része tényleg ilyen, viszont vannak szerintem kifejezetten érdekes területek is az adott cégen bellül. Ahogy #5 említette Quant pozíciók Investment fund/hedge fundoknál elég jók. British Petrol is hozott tudtommal analitikus pozíciókat. Boshnál rá lehet kerülni az önvezető autó projektjükre. Stb stb.
6)
A Voda alatt a VOIS-t értem természetesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!