Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova érdemes továbbmennem,...

Hova érdemes továbbmennem, sok keresetért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg EÜ pályán tanulok, azonban rájöttem hogy ez nem biztos hogy nekem való.. leteszem ezt a szakot, plusz az érettségit (+2-3 év) és ott vagyok 21 évesen, 80e forinttal.. szeretnék érdeklődni hogy hova tudnák úgy továbbtanulni - és tényleg tanulni!! - hogy keresetem ~200e felett legyen, havi szinten. Minden tanácsot szívesen fogadok, de kérlek ne írjátok hogy csak a pénzre hajtok, itt nem erről van szó, hanem hogy ez nem való nekem. Köszönöm


2010. okt. 25. 21:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Leginkább úgy értettem a kérdést, hogy mit tanuljak hogy jól keressek, hogy legyen majd miből valóban eltartani a családot. :)
2010. okt. 25. 21:38
 2/9 anonim ***** válasza:

hiába tanulsz jó szakmát, ha nem értesz hozzá és nem érdekel, szar szakember nem kell sehova.


ergó döntsed el mi érdekel. utána lehet találgatni.

2010. okt. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Engem végül is érdekel az eü., csak kitörölhetem vele a seggem.. már elnézést.

Továbbá érdekel még a politika, és.. hát nagyjából ez a kettő.. de mindig is volt egy perverz vágyam, hogy szeretek bele kötni a dolgokba, szóval rendőrnek is elmehetnék ezzel az erővel :D ötlet? :)

2010. okt. 25. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, nem tűnsz egy teljesen kiforrott személyiségnek. Márpedig neked kell eldöntened, mi érdekel igazán, és miben lennél tehetséges. Politikával sokat lehet keresni (ha az embernek elég képe is van hozzá), bár véleményem szerint a politikusok kisebbik részét érdekli a politika valójában, sokkal inkább saját zsebük a fontos nekik.
2010. okt. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Úgy egyáltalán nem érdekel semmi. Az EÜ. érdekelt, de rájöttem hogy kiborító. Kevés megbecsülés, kevés pénz, HATALMAS felelősség. Nem.. ez nem nekem való. Rendőrség, ügyvéd, bíró, és politika.. ezek érdekelnek. Valóban nem vagyok kiforrott, de ki kellene már forrnom :)

Nagyon komolyan gondolkozom a politikán, csak ott meg tudni kell hazudni, nekem meg az nem igazán megy :( Ügyvédből túl sok van, bíróhoz úgy érzem sokat kell tanulni.. komolyan nem tudom :(

2010. okt. 25. 23:40
 6/9 anonim ***** válasza:

a politikust kivéve ez mind olyan szakma amit az ember nem a vagyon miatt, hanem a segítőkézség miatt tanul.


politikában pedig jelenleg jó helyen kell lened, hogy jól fizessen.

2010. okt. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt erdemes nezelodi. (lsd. foglalkozásonként pdf-et)

Ha beszelsz angolul/nemetul es nem felsz belevagni, akkor kulfoldon is nagyon szepen lehet keresni. (EU szakmaval meg plane!)

2010. okt. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem igazán tudod, hogy mi szeretnél lenni. Milyen szakirányon vagy most? Ez hogy tetszik? El tudnád -e képzelni, hogy a hét 80%-ában ezzel foglalkozz?


Ha igen, akkor tudnék javasolni néhányat:

- gyógytornász (ha van türelmed)

- dietetikus

- védőnő

- főnővér (ápolónői diploma)

- mentős orvos vagy mentőtiszt, mentős szakápoló

- pszichológus

- orvos



De ha más ágazatban szeretnél továbbtanulni, akkor azt meg kellene találnod, hogy mi érdekel.

2010. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 13:04


Ezt kerestem, nagyon szépen köszönöm.. szakmában mennék tovább, pszichológusnak. Nehéz dolgom lesz? :(

2010. okt. 26. 20:31

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!