Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek vidéken kezdő...

Szerintetek vidéken kezdő szakácsként eltudok majd helyezkedni?

Figyelt kérdés
Ha igen mennyit fogok keresni?
2010. okt. 25. 01:03
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nézd szerintem próbálj meg szakácsként elhelyezkedni,de ha nem megy még lehetsz diplomás szakács is.:)

Engem nem a kevés fizetés zavar a legjobban ha nem az hogy nehéz elhelyezkedni pályakezdőként,illetve még nehezebb igazán profi szakács mellé kerülni,akitől lehet tanulni is,mivel átadja tudásának egy részét..

Különben 3hétig dolgoztam szakácsként egy étteremben(olasz)tapasztalat szerzésre jó volt,de az ottani körülmények hát kritikán aluli..

Néhány dologra megtanított a főnök,de nem volt korrekt,és nem tartotta be azt amit megbeszéltünk az első napon.

Ja és nem akart bejelenteni se,még az Apeh felé se...

Napi 6ezerért dolgoztam,hétköznap 12órát,hétvégén 14-15! órát.Munkaruha és utazási hozzájárulás nulla,a dolgozóknak még a szakmunkás minimálbért se hajlandó fizetni,pedig képzett felszolgálók.

Több olyan nap volt hogy egyedül voltam szakács,egész nap.Még szerencse hogy nem volt soha telt ház.Azért az jól esett amikor az egyik vendég külön oda jött hozzám megköszöni a vacsorát,egy másik pedig a pizzát.

Azóta különben nem kajálok 4* alatt mivel tudom hogy a legtöbb étterem konyhájában mi van....a lényeg hogy nem akarok hasmenést rosszabb esetben ételmérgezést kapni.


Tehát én nem adom fel,kitartok az álmaim mellett.

Ebben az országban a legtöbb "öreg"szakács nem képzi magát,nem szereti már a szakmáját,nem tesz azért hogy jobb legyen,illetve jobb élete legyen.

2011. jan. 12. 16:31
 12/12 A kérdező kommentje:

a hűtőben a sok mosatlan zöldség és gyümölcs(tilos volt megmosni!)fagyasztott kész ételek(pld.krumplis tészta,spagetti,gulyás stb)ha csak belegondolok felfordul a gyomrom.:(((

Tartottam attól is hogy ne hogy valamelyik vendég szalmonellát vagy ételmérgezést kapjon...

Ja és ez egy belvárosi étteremben van,és nem is olcsó egy hely.

2011. jan. 12. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!